Глава МЗС України назвав «три кити» політики «повернення» Криму

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав на своїй сторінці в Twitter «три кити» політики «повернення» Криму під контроль Києва.


За його словами, один з таких «китів» — стратегія «деокупації» півострова, раніше прийнята Рада національної безпеки і оборони.

Другим «китом» буде об’єднання зусиль країн-союзників на базі міжнародного майданчика «Кримська платформа». Цей захід заплановано на 23 серпня. Україна направила пропозицію приєднатися до майданчика ряду країн, в тому числі Туреччини, Франції, Великобританії, Німеччині, Канаді та США.

Третій «кит», за словами Кулеби, це синергія — «відновлення міжнародного права і, як наслідок, повного українського суверенітету» над півостровом.

В кінці лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про окремі заходи, спрямовані на «деокупацію і реінтеграцію» Криму до складу України. Глава держави доручив створити Оргкомітет з підготовки та проведення в країні установчого саміту «Кримської платформи» і організувати заходи з підтримки кримськотатарської мови, культури, а також щодо захисту прав жителів півострова.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...