Генасамблея ООН своєю резолюцією визнала порушення прав людини в Криму

Третій комітет Генасамблеї ООН з соціальних і гуманітарних питань прийняв українську резолюцію, яка засуджує «порушення прав людини» в Криму.


Співавторами проекту виступили Грузія, Німеччина, США, Великобританія, Франція, Латвія, Литва, Естонія і ряд інших держав. Резолюцію підтримали 63 країни, 85 утрималися, 22 виступили проти.

Резолюція засуджує «анексію» і «тимчасову окупацію» півострова Росією, мова йде в тому числі про «нав’язуванні» російського громадянства, проведенні «незаконних виборчих кампаній і голосувань, зміні демографічного складу населення Криму і придушенні національної ідентичності».

Як стверджують автори резолюції, Москва нібито займається «дискримінацією» жителів півострова, «включаючи кримських татар, а також українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп».

Вони також вважають незаконною встановлення російської юрисдикції та адміністрації в Криму і вимагають від Москви виконання «міжнародно-правових зобов’язань в частині поваги законів, що діяли в Криму до окупації».

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,