Факти спростовують наміри Росії до деескалації на Донбасі, – Єльченко

Факти спростовують наміри Росії до деескалації на Донбасі, – Єльченко

Кількість російської зброї та військових на Донбасі і навколо нього та кількість порушень режиму припинення вогню не свідчать про прагнення РФ врегулювати конфлікт. Про це у своєму виступі на Радбезі ООН щодо ситуації в Україні заявив постпред України при ООН Володимир Єльченко, передає “Укрінформ”.

“Щодня розвиток подій доводить, що лише Росія та її військові дії у Донецькій та Луганській областях, що продовжуються, створюють непереборну перешкоду до мирного вирішення конфлікту”, – наголосив дипломат. 

Єльченко наголосив, що з 2015-го року Росія 18 разів саботувала запровадження режиму припинення вогню. 

“За цей час режим припинення вогню був порушений 54 тисячі разів. Серед них майже 6 тисяч порушень сталися з використанням Росією забороненої Мінськими домовленостями зброї”, – заявив він.

Представник України при ООН нагадав, що упродовж 2018-го року було зафіксовано 153 випадки незаконного порушення українсько-російського державного кордону автомобільним та залізничним транспортом, який перевозив військову продукцію, пальне, зброю та боєприпаси.

У 2019-му, за його словами, вже сталося 19 таких випадків.

“Ми досі віримо, що миротворча місія згідно мандату ООН може принести мир в Україну. Для України принциповими є розповсюдження мандату місії на всю окуповану територію; виведення всіх іноземних військ та озброєння; розпуск всіх нелегальних органів та структур”, – наголосив Єльченко.

“Єдиний спосіб Росії довести своє задеклароване прагнення деескалювати ситуацію – це припинити лише говорити і почати, власне, діяти”, – зазначив дипломат.

Він також нагадав, що Україна 13 разів пропонувала Москві обміняти українських політв’язнів у РФ та на окупованих територіях на росіян, які засуджені в Україні за злочини проти територіальної цілісності та суверенітету.

“Відповіді немає. Ми турбуємося про своїх людей. А Росія посилає чіткий сигнал своїм військовим – “Ми нічого не робитимемо, аби повернути вас додому”, – додав Єльченко.

Сьогодні, 13 лютого, питання звільнення українських заручників порушуватиметься на засіданні тристоронньої контактної групи у Мінську.

Поділитись