Джонсон: для завершення війни відхід Путіна з посади президента не потрібен

Джонсон: для завершення війни відхід Путіна з посади президента не потрібен

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що для завершення війни в Україні не потрібне звільнення путіна з посади президента Росії.

На запитання журналіста про те, чи необхідний відхід Путіна для досягнення мирного договору між Росією та Україною, глава британського уряду відповів негативно. “Ні, звичайно, ні”, – сказав він у четвер в інтерв’ю радіостанції LBC після завершення саміту НАТО в Мадриді.

Джонсон також висловив думку, що Путін через суттєву підтримку серед російського населення може завершити «спеціальну військову операцію» фактично на будь-яких умовах. «Російський президент насправді має дуже значний рівень суспільної підтримки в Росії, — сказав він. — Він має простір для маневру, щоб сказати: «Я прийшов, я досяг певних речей». І далі він сам може визначати, які це були [цілі]. [Путін може сказати]: «В інтересах світу настав час завершити «військову операцію», вивести [війська] і досягти нової угоди. Ось що йому слід зробити, як на мене».

Розмірковуючи про теоретичну можливість початку ядерної війни, Джонсон назвав неприпустимими такі сценарії. Він застеріг західних журналістів від того, щоб «відволікатися на загрози застосування сили» і заявив, що конфлікт в Україні не можна розглядати як протиборство НАТО та Росії.

Поділитись