Блінкен попередив про катастрофу для Афганістану

Блінкен попередив про катастрофу для Афганістану

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що новий закон влади Афганістану, представників руху «Талібан» (перебуває під санкціями ООН за терористичну діяльність), який забороняє жінкам працювати в гуманітарних організаціях, обернеться катастрофічними наслідками для всіх жителів країни.

Раніше «Талібан» ухвалив закон, який забороняє всім місцевим та міжнародним неурядовим організаціям наймати на роботу жінок, а також наказав звільнити тих, хто вже зайнятий трудовою діяльністю.

Блінкен висловив стурбованість новою забороною на участь жінок Афганістану у розподілі гуманітарної допомоги, оскільки подібний крок підірве сприяння величезній кількості людей, що рятує життя.

«Жінки відіграють центральну роль у гуманітарних операціях у всьому світі. Це рішення може мати катастрофічні наслідки для афганського народу», – зазначив державний секретар США.

Раніше місцеві ЗМІ повідомляли, що міністерство вищої освіти в уряді Афганістану наказувало призупинити навчання всіх студенток у державних та приватних університетах країни. Міністр вищої освіти Афганістану пояснив, що навчання дівчат у світських освітніх закладах суперечить ісламським традиціям і порушує закони ісламу.

Поділитись