Андрій Мельник: мої різкі висловлювання «змусили людей прокинутися»

Звільнений з посади посла України у ФРН Андрій Мельник вважає, що його різкі висловлювання «змусили людей прокинутися», при цьому він визнає, що інколи діяв «недипломатично».


Володимир Зеленський у липні підписав указ про звільнення з посади посла у ФРН Андрія Мельника, низка заяв якого раніше викликала резонанс. Зокрема, навесні Мельник порівняв канцлера Німеччини Олафа Шольца зі «скривдженою ліверною ковбасою» (пізніше він висловив жаль з приводу цих слів), а в червні зазнав критики через висловлювання про українського політичного діяча Степана Бандеру. Мельник в одному з інтерв’ю назвав Бандеру «борцем за свободу». МЗС Німеччини взяло до відома заяви Мельника про Бандеру, але розглядає їх як особистий вислів, а не позицію уряду України, про що заявив журналістам представник відомства Крістіан Вагнер.

«Я думаю, що змусив людей прокинутися. Я радий, що зробив це, хоча мені іноді доводилося робити це дещо недипломатично», — заявив він в інтерв’ю газеті Financial Times.

Мельник визнає, що припускався помилок. «Я справді шкодую, що мої слова могли поранити когось, це не було моїм наміром», — додав він. При цьому він пишається своїми досягненнями як посол, зокрема питання про доставку озброєнь в Україну «завжди перебував на першому плані громадських дебатів».

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,