ВООЗ не спостерігає впливу нового штаму COVID-19 на його летальність

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) на даний момент не фіксує будь-якого впливу нової мутації COVID-19 на його летальність.

Про це заявила в ефірі телеканалу BFM Сільві Бріан, директор департаменту пандемій та епідемій організації. За її словами, в тому, що зараз відбувається, немає нічого дивного, адже віруси здатні видозмінюватися, і щоб точно зрозуміти, чи змінюється вплив коронавируса на людину, потрібні додаткові дослідження.

«В даний час ми не спостерігаємо виникнення якої-небудь зміни летальності вірусу», — сказала експерт.

На думку Бріан, новий штам навряд чи вплине на дію вакцини, проте «необхідні додаткові спеціальні дослідження».

«При кожних виявлених мутацій слід визначати, які саме нові характеристики він набуває, чи відбуваються великі зміни, або ж це просто звичайна еволюція», — підкреслила вона.

Представник ВООЗ закликала не піддаватися паніці. Вона висловила думку, що заходи, прийняті Великобританією, дозволять сповільнити поширення нової модифікації COVID-19, і воно «не стрімким в той період, який передує масовому застосуванню вакцин».

У той же час вона визнала, що «обстановка невизначена і важко сказати, чи слід вдатися до застосування принципу обережності» і вжити додаткових заходів.

Раніше, 20 грудня, повідомлялося, що Саудівська Аравія оголосила про припинення міжнародного авіасполучення через зазначеної в ряді країн мутації нового коронавируса. Рішення призупинити польоти з Великобританії, Данії, Нідерландів і ПАР через виявлення нового штаму COVID-19 прийняли і влада Туреччини.

Раніше в цей же день ряд європейських країн також призупинив транспортне сполучення з Великобританією.

14 грудня міністр охорони здоров’я Великобританії Метт Хенкок повідомив, що в країні виявили новий, мутований варіант коронавірусу. На той момент було відзначено близько 1 тис. заражень новим штамом на півдні країни.

19 грудня прем’єр-міністр країни Борис Джонсон розповів, що виявлений на півдні Великобританії новий штам SARS-CoV-2 більш заразний. За словами політика, початкові ознаки поширення нового варіанту вірусу вказують на те, що він на 70% більше заразний, ніж початковий штам.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,