У Великій Британії ситуація з новою мутацією коронавірусу вийшла з-під контролю

Міністр охорони здоров’я Великобританії Метт Хенкок попередив, що новий штам коронавірусу «вийшов з-під контролю», і запропонував, щоб уся Англія перебувала в новому, найвищому рівні обмежень, поки не буде розгорнута вакцина.

Про це повідомляє Bloomberg

Більше 16 мільйонів британців тепер повинні залишатися вдома після того, як в неділю в Лондоні та на південному сході Англії набув чинності режим блокування, а уряд скасував плани щодо послаблення правил спілкування на Різдво.

Заходи, спрямовані на боротьбу з новим варіантом вірусу, який швидко поширюється, забороняють пересування в домашніх умовах у цих районах і обмежують спілкування лише на Різдво по всій іншій частині Англії. Жителям по всій країні було наказано триматися в своїх домівках, а на залізничних станціях було кинуто додаткову поліцію, щоб зупинити людей, які виїжджали з Лондона.

«Справи повністю розрослися, тому нам потрібно пройти довгий шлях», — сказав Хенкок Sky News. 

«Я думаю, буде дуже важко тримати це під контролем, поки вакцина не розпочнеться». Люди в нових областях 4 рівня «повинні поводитись так, ніби у них це є», — сказав він.

Хенкок заявив, що станом на ранок суботи було щеплено 350 000 людей, а мають намір досягти 500 000 до кінця вихідних.

Спочатку Джонсон планував пом’якшити правила пандемії протягом п’яти днів під час відпустки, але різко змінив ситуацію після екстрених переговорів щодо мутації вірусу з чиновниками.

Нові наукові дані свідчать про те, що новий варіант вірусу, який, за словами Хенкока, також з’явився в Австралії та континентальній Європі, може поширюватися значно швидше, ніж попередні штами в обігу, і відстає від сплеску інфекцій в останні дні.

«Ми взяли на себе зобов’язання, не знаючи, що буде новий варіант, який поширюватиметься набагато швидше», — сказав Хенкок про початкові плани.

 За його словами, «немає жодних доказів» того, що новий штам — VUI-202012/01 — м’якший за попередній вірус.

Марія Ван Керхов, технічний керівник Всесвітньої організації охорони здоров’я Covid-19, сказала програмі ВВС Ендрю Марра: «Ми розуміємо, що вірус не викликає більш важких захворювань».

Заява про звільнення

Відео, що ділилися в соціальних мережах, показало, що у суботу ввечері виїжджають поїзди з Лондона.

Міністр транспорту Грант Шаппс заявив у своїй заяві, що буде задіяно більше транспортної поліції, щоб зупинити людей, які їдуть непотрібними поїздками зі столиці. Хенкок заявив, що Шаппс перевіряє компенсаційні виплати за скасовані квитки.

Ліза Нанді, опозиційна Лейбористська партія, заявила, що зміна політики є «прекрасним прикладом» того, як Джонсон «дав обіцянку, яку знав, що не може дотримуватися Різдва».

«Я думаю, що у нас постійно лунає удар від уряду», — сказав Нанді Ендрю Марру.

Депутат від консервативної партії Джонсона Чарльз Уокер заявив газеті Sunday Telegraph, що Хенкок повинен подати у відставку. Інший депутат від Торі, Марк Харпер, який представляє депутатську групу, яка виступає проти заходів блокування, закликав уряд викликати депутатів зі своїх відпусток, щоб можна було провести голосування щодо посилених заходів проти вірусу.

Хенкок заявив, що голосування відбудеться в січні.

Переклад Володимира Малініна

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,