Вчені: штам омікрон розмножується у 70 разів швидше, ніж «дельта»

Штам коронавірусу «омікрон» у 70 разів швидше інфікує та розмножується в бронхах людини, ніж «дельта» та початковий вірус SARS-CoV-2, йдеться у дослідженні вчених медичного факультету LKS Гонконгського університету (HKUMed).


«Ця інформація може пояснити, чому «омікрон» може передаватися від людини до людини швидше, ніж попередні варіанти», — йдеться у заяві HKUMed.

Також зазначається, що проведене дослідження показало, що при «омікроні» інфекція у легенях значно нижча, ніж при вихідному вірусі SARS-CoV-2, і це, на думку фахівців, може бути індикатором нижчого ступеня тяжкості захворювання.

Новий штам SARS-CoV-2 виявили у Ботсвані та ПАР у двадцятих числах листопада. Він містить десятки мутацій у S-білку, необхідному патогену для зараження клітин. На думку дослідників, багато нових змін вказують на високу трансмісивність цього варіанту і стійкість до захисних антитіл, хоча остаточні висновки робити поки рано. Імовірно, цей варіант спочатку розвинувся в організмі людини з ослабленим імунітетом, наприклад зараженого ВІЛ.

Всесвітня організація охорони здоров’я визнала B.1.1.529 «викликаючим занепокоєння» і привласнила йому назву «омікрон» — за 15-ою літерою грецького алфавіту. Експерти вважають, що заражатися можуть вже перехворілі та вакциновані, а симптоми варіюються від втоми до головного болю та ломоти у тілі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,