Вчені розробили маску, яка відслідковує ознаки COVID-19

Вчені розробили маску, яка відслідковує ознаки COVID-19

Сінгапурські вчені розробили спеціальну систему датчиків, здатну фіксувати ознаки зараження COVID-19, її можна вбудувати в будь-яку маску, передає газета Straits Times.


Фахівці створили спеціальну “систему моніторингу”, датчики якої дозволяють збирати дані про температуру тіла, насичення крові киснем (сатурації), артеріальний тиск і частоту серцебиття. На основі цих показників можна зробити висновок про зараження коронавірусом.

“Ми побачили, що коли пацієнти з COVID-19 знаходилися в палатах-ізоляторах, медпрацівники повинні були входити туди знімати показники температури і показники насичення крові киснем кожні 30 хвилин або близько того … Тому ми задалися питанням: чи можна допомогти працівникам, які перебувають на передньому краї боротьби з коронавірусів, і знизити ризики, з якими вони стикаються”, – заявив газеті професор і виконавчий директор Інституту дослідження матеріалів і інженерної справи Ло Сянь Цзюнь.

Система, розроблена фахівцями, складається з сенсорів, які покриті полімерним матеріалом – він використовується для виготовлення дитячих іграшок.

Матеріал, в який встановлюються датчики, за запевненнями вчених, гнучкий і водостійкий. Туди також вбудований передавач сигналу Bluetooth, за допомогою якого можна відправляти дані на додаток для смартфона в режимі реального часу.

Всю цю систему можна вшити, за словами професора, в багаторазову або одноразову маску, в ті області, з якими стикаються щоки. Теоретично маску, забезпечену чіпами, можна випрати і використовувати повторно.

Поділитись