Вакцина британсько-шведської компанії AstraZeneca і Оксфордського університету може бути малоефективна проти південноафриканського штаму коронавірусу.
Про це пише Financial Times з посиланням на попередні результати готується до публікації дослідження.
За інформацією видання, в ході клінічних випробувань в ПАР за участю 2 026 осіб, дві дози препарату не продемонстрували здатності захищати ввели вакцину від слабких і середньо форм захворювання, що викликається новим генетичним варіантом вірусу. Очікується, що результати дослідження будуть офіційно представлені в понеділок.
У AstraZeneca заявили агентству Рейтер, що мова йде про результати невеликого за кількістю учасників випробування I / II фази. Вони дійсно підтвердили «обмежену ефективність вакцини» для запобігання середніх за тяжкістю форм захворювання у випадку з південноафриканським штамом вірусу.
«Ми вважаємо, що наша вакцина може захищати від тяжкого перебігу хвороби, так як активність нейтралізують антитіл [при її застосуванні] та ж, що і у випадку з іншими вакцинами від COVID-19, які показали, що вони допомагають запобігти важкі форми хвороби, особливо при оптимізації інтервалу між введенням двох доз до 8-12 тижнів», – заявив агентству представник компанії.
За його словами, в ході дослідження в ПАР не вдалося точно оцінити те, наскільки добре препарат захищає від важких форм захворювання, а також випадків госпіталізації і смерті, так як добровольцями в основному були молоді і здорові люди, у яких хвороба як правило протікає без серйозних ускладнень. Половина учасників дослідження отримала як мінімум одну дозу вакцини, друга – як мінімум одну дозу плацебо.
В Оксфордському університеті наголошують, що в даний момент розробники вакцини працюють над її модифікаціями, які враховують особливості найбільш поширених нових штамів вірусу. Раніше на цьому тижні AstraZeneca повідомила про високу ефективність своєї вакцини проти британського штаму вірусу.