Британські дослідники вивчають комбіновані вакцини проти коронавірусу

Британські дослідники вивчають комбіновані вакцини проти коронавірусу

Британські дослідники вивчають комбіновані дози вакцин Pfizer і AstraZeneca проти COVID-19 в першому в світі випробуванні, направленому на пошук нових способів швидкого зниження інфекції у міру появи нових мутованих штамів, повідомляє Reuters.

Серед варіантів коронавируса, які в даний час викликають найбільше занепокоєння у вчених і експертів у сфері охорони здоров’я, є так звані британські, південноафриканські і бразильські штами, які, по всій видимості, поширюються швидше інших.

У четвер у Великобританії почалося дослідження з оцінки імунних відповідей, що виникають при комбінуванні доз вакцин Pfizer і AstraZeneca за схемою з двома вакцинами. Очікується, що перші дані про імунних відповідях будуть отримані приблизно в червні.

В ході випробування буде вивчена реакція на початкову дозу вакцини Pfizer з наступною ревакцинацією AstraZeneca, а також навпаки з інтервалами в чотири і 12 тижнів.

Британські медики, які беруть участь в дослідженні, заявили, що дані про вакцинацію людей двома різними типами вакцини можуть допомогти зрозуміти, чи можна робити щеплення з більшою гнучкістю і навіть підвищити імунітет.

Поділитись