В країнах Південної Азії поширюються нові види коронавірусу

Вірусолог з міста Ухань Ши Чженлі попередила про поширення нових видів коронавірусу.

Про це повідомила газета The Guardian. Чженлі зазначила, що кажани, що мешкають в прикордонних регіонах на півдні і південному заході Китаю, є переносниками інших видів коронавируса, які вже здатні передаватися людям.

Вона підкреслила, що ці нові види коронавірусної інфекції, в тому числі родинні Коронавіруси SARS-CoV-2, що викликає COVID-19, ймовірно, поширюються в природі за межами Китаю. «Ми повинні шукати їх не тільки в Китаї, але і в країнах Південної Азії», — заявила вчена.

Вважається, що природним переносником коронавірусу є кажани, однак Чженлі заявила, що дуже ймовірно, що до того, як потрапити до людини, вірус передався проміжного тварині. Поки невідомо, яка саме тварина стало проміжним.

Припускають, що таким носієм могли стати панголіни. В такому випадку, стверджує Чженлі, вірус міг передатися від кажанів панголіни за межами Китаю. Крім того, неясно, протягом якого часу вірус циркулював серед тварин або людей до того, як був виявлений в минулому році.

Точку зору Ши Чженлі розділяє вірусолог з університету Сіднея професор Едвард Холмс. Він вважає, що SARS-CoV-2 міг залишатися в проміжному носії довгий час. Крім того, на його думку, цілком ймовірно, що перше зараження людини могло статися не в місті Ухань і навіть не в провінції Хубей.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,