У безсимптомних хворих на COVID знайшли небезпечний наслідок

У безсимптомних хворих на COVID знайшли небезпечний наслідок

Люди, які перенесли COVID-19 в легкій формі або безсимптомно, все-таки можуть зіткнутися з таким наслідком інфекції для здоров’я, як нейропатологія, і в деяких випадках захворювання нервової системи може бути небезпечним.

Про це в інтерв’ю розповіла професор Школи системної біології Університету Джорджа Мейсона Анча Баранова.

«Це не означає, що у всіх, хто переніс ковід, можуть наступити якісь помітні неозброєним оком наслідки, – сказала вона. – Однак потрібно уважно спостерігати за собою і постійно переконуватися, що патологічні процеси у вас відсутні. Ця тактика із серії “попереджений – значить озброєний”.

Баранова пояснила, що свої висновки вона робить на підставі статті вчених з Нідерландів, які заразили коронавірусів мавп двох різних видів і помітили, що у двох з чотирьох мавп одного виду після одужання спостерігалася активність в гіпофізі. При цьому всі мавпи хворіли в легкій формі. Через 35 днів з умертвили і досліджували їх мозок – ознаки нейрозапалення виявилися в мозку майже всіх тварин, хоча зовні ці зміни не були помітні.

«Вийшло, що з восьми мавп тільки в однієї мозок не постраждав, – зазначає біолог. – Після перенесеної хвороби поведінку тварин не відрізнялося від нормального: у них був нормальний апетит, ні зорові рефлекси ні щось інше не викликало занепокоєння. Проблеми в мозку показало тільки розтин».

Поділитись