Ще одна вакцина від COVID-19 вийшла на фінальну стадію випробувань в США

Ще одна вакцина від COVID-19 вийшла на фінальну стадію випробувань в США

Компанія Novavax перейшла до фінальної стадії випробувань своєї вакцини в США, передає “Інтерфакс” з посиланням на газету The Financial Times.

“Поки в світі лютує пандемія COVID-19, це випробування – критичний крок на шляху до створення глобального портфоліо безпечних і ефективних вакцин, щоб захистити населення світу”, – повідомив виконавчий директор Novavax Стенлі Ерік.

Випробування препарату Novavax проходять не тільки в США, але і в Мексиці, Великобританії і ПАР. Результати досліджень у Великій Британії очікуються в першому кварталі 2021 року. Вакцину можна зберігати при температурі 2-8 градусів за Цельсієм, що вигідно відрізняє її від препарату BioNTech і Pfizer.

Novavax отримала на дослідження вакцини до 1,6 млрд доларів в рамках програми адміністрації американського президента Дональда Трампа “Операція надсвітлова швидкість”. Залучити до участі у випробуваннях планується до 30 тис. учасників. Приблизно чверть випробуваних буде старше 65 років, щонайменше 15% складуть афроамериканці.

Влада США вже почали вакцинацію препаратами Pfizer / BioNTech і Moderna. Але, як сказав головний інфекціоніст країни Ентоні Фаучі агентству Associated Press, щоб імунізувати до 85% населення країни, знадобляться вакцини більше ніж від двох компаній.

Поділитись