Варіант коронавірусу A.30 (A.VOI.V2), який був виявлений вченими навесні 2021 року у пацієнтів в Анголі та Швеції, здатний уникати імунної відповіді, опосередкованої антитілами, повідомляє журнал Nature з посиланням на експертів Геттінгенського університету в Німеччині.
Вони вивчили проникнення в клітини-господарі та опосередковану антитілами нейтралізацію варіанта A.30. Для порівняння вибрали варіанти Beta (B.1.351) та Eta (B.1.525), які вперше виявлені в Африці. Штам Beta, який викликає занепокоєння вчених, демонструє найвищий рівень стійкості до нейтралізації серед подібних штамів SARS-CoV-2.
S-білок варіанта A.30 містить десять амінокислотних замін та п’ять делецій, тобто хромосомних перебудов, які призводять до втрати фрагмента ДНК. Як з’ясувалося, новий штам легше проникав у клітини та демонстрував підвищену стійкість до деяких типів антитіл, індукованих вакцинацією.
При цьому опір нейтралізації був вищим, ніж у Beta-варіанту COVID-19. Зазначається, що вакцина Pfizer/BioNTech може забезпечити достатньо надійний захист від A.30. Експерти зазначають, що новий варіант коронавірусу вимагає ретельного спостереження та швидкого вжиття заходів щодо запобігання його розповсюдженню.
Як повідомлялося раніше, протягом чотирьох хвиль коронавірусу з’явилися такі нові симптоми захворювання, як пропасниця. При цьому відсутність запаху та смаку стали зустрічатися рідше.