Pfizer для багатих: вакцинаційний туризм набирає обертів

Газета Financial Times повідомляє, що люди зі зв’язками літають робити щеплення з Великобританії в Арабські Емірати.

Це політики, банкіри і члени королівської сім’ї. При цьому, згідно з іншими повідомленнями, існують і ті, хто, навпаки, летить за щепленнями в Лондон.

Майже в усьому світі, крім, мабуть, Ізраїлю та Австралії, спостерігається дефіцит вакцин. У багатьох європейських країнах чергу на щеплення — близько року. І ось ЗМІ розповіли про приватну вакцинації американо-німецьким Pfizer / BioNTech, яку можна зробити в Дубаї. Вона доступна членам клубу Knightsbridge Circle. Єдине, що потрібно для цього зробити, — вступити в клуб. Річний членський внесок — близько 30 тисяч євро. Ще близько 45 тисяч доведеться викласти за саму поїздку.

Стюарт Макнилл, засновник Knightsbridge Circle, описав послугу газеті The Telegraph такими словами: «Ми стали піонерами нової розкішної програми вакцинації для мандрівників. Ви їдете на кілька тижнів на віллу під сонцем, робите все приготування і тести».

Проте парадоксальним чином цей вид бізнесу стартував ще перед Новим роком з напрямком в зворотну сторону. Індійські туроператори почали пропонувати поїздки в Лондон або Нью-Йорк за щепленням. Ціна при цьому у них куди більше бюджетна, ніж у Knightsbridge, — 1777 доларів на людину. У цю суму входить переліт, знаходження в ізоляції і власне вакцинація препаратом від Pfizer / BioNTech. Яким чином індійські туроператори обходять існуючі черги, не повідомляється.

Як доповнення компанія обіцяє провести невелику ознайомлювальну екскурсію по місту перед поверненням до Індії.

Крім Лондона і Нью-Йорка все ті ж індійські туроператори планували відправити своїх туристів і в Росію за вакциною «Супутник». Ще в кінці жовтня помічник міністра охорони здоров’я Олексій Кузнєцов заявив, що РФ не буде прищеплювати на комерційній основі своїй вакциною іноземних туристів.

Крім цього, серед потенційно вакцинаційно-туристичних напрямків називають також Кубу, яка днями заявила про те, що почала третю фазу клінічних випробувань власної вакцини Soberana 2.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...