На Африканському континенті пік захворюванності на малярію

Набагато більше людей, особливо дітей, загинуть від малярії, ніж від коронавірусу нового типу в Африці на південь від Сахари в цьому році, повідомляє газета Telegraph.

Як повідомляє видання, щороку в усьому світі близько 400 тисяч осіб помирають від малярії, більше 90% з них — в Африці на південь від Сахари. Для порівняння, з початку цього року через коронавірус померли 50 тисяч осіб в Африці, включаючи Північну Африку. За найточнішим оцінками, в Африці на південь від Сахари було зафіксовано близько 20 тисяч смертей.

«У цьому регіоні від COVID-19 помре набагато менше людей, ніж від малярії. Так чому ж коронавірус і Ебола викликають велике занепокоєння, а малярія, від якої щороку помирають сотні тисяч дітей, ні?» — заявила регіональний директор ВООЗ по Африці Матшідісо Моет, представляючи новий «Всесвітній доповідь про малярії».

Згідно з доповіддю, за останні 20 років було досягнуто помітного прогресу в боротьбі з малярією, завдяки зусиллям по боротьбі із захворюванням було попереджено 1,5 мільярда випадків і 7,6 мільйона смертей.

Число смертельних випадків від малярії знизилася з 736 тисяч у 2000 році до 409 тисяч в 2019 році, а коефіцієнт частоти захворювання малярією (число випадків на 1000 осіб під загрозою) впав з 80 в 2000 році до 57 в 2019-м. Були досягнуті успіхи в запобіганні, швидкому тестуванні і лікуванні.

Однак прогрес, а також інвестиції останні кілька років стали менш помітні, пише газета. Експерти попереджають, що пандемія може ще більше відкинути ситуацію назад.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,