Глава ВООЗ заявив про нову пандемію

Глава ВООЗ заявив про нову пандемію

Світу може загрожувати нова пандемія, і до цього потрібно готуватися – попередив на брифінгу в Женеві генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Гебрейесус.


Він нагадав, що спалахи захворювань є невід’ємною частиною життя, і зовсім уникнути їх не виходило в минулому і навряд чи вийде в майбутньому.

«Коли прийде наступна пандемія, світ повинен бути підготовлений [до неї] більшою мірою, ніж в цей раз», – підкреслив глава ВООЗ.

У зв’язку з цим він висловив упевненість в необхідності для всіх країн робити інвестиції в «суспільну охорону здоров’я, і ​​особливо в первинну медичну допомогу».

Зі свого боку, генсек ООН Антоніу Гутерріш назвав «три головні загрози», з якими зіткнувся світ через пандемію коронавірусу нового типу. За його словами, перша – це втрата довіри населення до урядів і громадських інститутів.
Друга – порушення глобального економічного порядку, через якого посилюється нерівність. Третя загроза, на думку генсека, полягає в тому, що коронавірус використовують як виправдання репресій.

Поділитись