Дієтолог розповіла про користь кавуна і дині

Лікар-дієтолог Ольга Корабльова порівняла користь від вживання дині і кавуна і розповіла, який з цих продуктів калорійніше, а в якому міститься цінніший для здоров’я склад вітамінів.

Фахівець розповіла, що в дині міститься 35 кілокалорій на 100 г продукту, а в кавуні — тільки 25 кілокалорій на ту ж масу. Диня є більш ситної, оскільки в ній більше харчових волокон — клітковини, яка важлива для стабільної роботи кишечника. Крім того, вона очищає організм і сприяє стабілізації холестерину. Так, на 100 г дині припадає близько 0,9 г харчових волокон, а в кавуні — близько 0,4 м Норма клітковини для дорослої людини на добу становить 25-35 м

Корабльова зазначила, що в дині вищий вміст вітаміну С, ніж в кавуні. На 100 г дині припадає близько 36 г вітаміну С, на 100 г кавуна — близько 8 м. Спеціаліст пояснила, що потрібно з’їсти всього 200 г дині, щоб покрити денну потребу в аскорбіновій кислоті, яка для дорослої людини дорівнює 70-100 мг. Крім того, вітамін С важливий для імунітету, допомагає засвоюватися залозу, а також благотворно впливає на шкіру.

Тим часом, в кавуні міститься лікопін — речовину, яка забезпечує йому червоне забарвлення. Цей антиоксидант знижує ризик розвитку атеросклерозу і серцевих захворювань, пише телеканал «360». Ряд досліджень говорять про те, що вживання лікопіну знижує депресію, тривожність і навіть зменшує болю в суглобах.

Корабльова додала, що в обох баштанних міститься багато вітамінів і мікроелементів — магнію, калію, марганцю, тому складно однозначно сказати, що корисніше — кавун або диня. Головне, підкреслила дієтолог, щоб разова порція не перевищувала 200 г. У цих кількостях кавун не викличе сечогінного ефекту, а диня — проносного. В цьому випадку користь для здоров’я буде максимальною.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,