Уряд України у зв’язку з пандемією коронавірусу прийняв рішення залишити відкритими тільки 21 пункт пропуску через державний кордон, всі, хто потрапляє в країну повинні будуть проходити карантин протягом двох тижнів. “З метою захисту від коронавірусу ми продовжуємо заходи щодо захисту наших зовнішніх кордонів. Залишається працювати тільки 21 пункт пропуску на державному кордоні України”, – зазначив прем’єр-міністр країни Денис Шмигаль.
Прем’єр додав, що “також вводиться обов’язкове розміщення на карантин терміном на 14 днів для всіх без винятку осіб, які прибувають на Україну”. Виняток з правила про обов’язкове розміщення на карантин торкнеться тільки дипломатів, членів міжнародних організацій, повітряних і морських суден у разі, якщо вони не несуть небезпеки поширення коронавірусу.
Пересування вулицями
Кабінет міністрів України прийняв рішення з 6 квітня посилити карантинні заходи в державі у зв’язку з поширенням коронавірусу, зокрема заборонив своїм громадянам виходити з дому більш ніж по двоє людей, за винятком випадків супроводу дітей. “Ми прийняли постанову, якою забороняється пересуватися по вулицях більше ніж по дві особи, за винятком осіб, які супроводжують дітей”, – сказав Шмигаль, пояснивши, що це чергова міра по протидії поширенню коронавірусу. Ця та інші заходи вводяться в дію з 6 квітня.
Шмигаль від імені уряду України закликав громадян країни утриматися від шашликів на природі, прогулянок по паркам, а також місць масового відпочинку “в найближчі три, а може, чотири тижні”. “Це допоможе нам уникнути тієї ситуації, яка є в інших країнах, де хвороба розвивається гіперболічно, дуже швидко і з фатальними наслідками”, – пояснив він, підкресливши, що ці заходи, хоч і незручні, але необхідні для безпеки людей. Прем’єр додав, що уряд України “не припинв і не припинятиме товарний оборот, роботу промислових підприємств і критичних інфраструктур”.
Жителям України також забороняється перебувати в громадських місцях без одягненою медичної маски або респіратора, відвідувати дитячі та спортивні майданчики. Люди не матимуть права перебувати на вулицях без документа, що посвідчує особу. Діти до 14 років не можуть виходити з дому без супроводу батьків. Вигулювати собаку зможе тільки одна людина. Громадянам забороняється самовільно залишати місця розміщення на період карантину, а також відвідувати установи соціального захисту населення.
Перспективи ослаблення заходів
Уряд України планує до кінця квітня розпочати поетапне скасування карантинних заходів. “До кінця квітня ми зможемо почати поетапне ослаблення карантинних заходів. На роботу підуть люди працездатного віку, поступово буде відновлюватися рух громадського транспорту. Це дозволить з початку травня почати рестарт економіки”, – сказав він.
Однак Шмигаль визнав, що за три тижні загроза поширення вірусу не зникне, тому, підкреслив він, обмеження на масові зібрання і прогулянки продовжать діяти. “Усі без винятку повинні будуть носити маски. Для людей старшого віку, студентів і школярів карантин буде продовжено”, – додав він.
Шмигаль наголосив, що зняття ряду обмежень необхідно для порятунку економіки. “Україна не може дозволити собі не працювати півроку, навіть два-три місяці”, – додав він.
В Україні до 24 квітня введено карантин і режим надзвичайної ситуації з метою протидії поширенню коронавірусу. Закриті магазини, салони краси, спортивні центри. Робочими залишаються продуктові та зоомагазини, аптеки, АЗС, ломбарди, сервіси побутового обслуговування. У магазини і аптеки людям дозволено ходити тільки в медичних масках, а також не більше ніж по 10 чоловік з дотриманням соціальної дистанції в півтора метра.
Станом на 5 квітня в Україні 1251 лабораторно підтверджений випадок COVID-19, з них 32 летальних, 25 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 156 нових випадків.