Прем’єр-міністр Баварії Маркус Зедер звинуватив міністра закордонних справ Німеччини Анналену Бербок у наївній позиції щодо російського газопроводу «Північний потік-2». У Німеччині виник розкол через відсутність єдиної позиції щодо «Північного потоку-2». Зокрема Зедер побачив загрозу в політиці Бербок для енергетичної безпеки країни. Він нагадав, що ФРН потребує надійного постачання газу, тому він заявив про необхідність запустити проект. “Зелена” загроза невикористання «Північного потоку-2» завдає шкоди насамперед Німеччині», передає телеканал N-tv.
Прем’єр Баварії також висловив побоювання про наївну та невпевнену «зелену» зовнішню політику. “Особливо це стосується відносин з Росією”, – зазначив він.
«Тріщини» у цьому питанні також побачив представник з питань зовнішньої політики Християнсько-демократичного союзу Юрген Хардт, який входить в опозицію.
Він підкреслив, що соціал-демократи, «зелені» і ліберали не мають єдиної точки зору щодо санкцій проти Росії, а також щодо «Північного потоку-2». Наприклад, СДПН у ньому бачить виключно економічний проект, а Бербок наголошує на його геостратегічній ролі.
Загроза від «Зелених»
2 січня стало відомо, що Німеччина готова запровадити санкції проти «Північного потоку-2» у разі вторгнення в Україну. З ініціативою розглянути можливість запровадження обмежень проти проекту виступив депутат бундестагу Німеччини від партії «Зелені» Омід Нуріпур, інтереси якої захищає сама Бербок.
Бербок про «Північний потік-2»
5 січня глава МЗС ФРН Анналена Бербок провела переговори із держсекретарем США Ентоні Блінкеном. За підсумками зустрічі представник Штатів назвав газопровід важелем у руках Євросоюзу для впливу на Росію. Він назвав малоймовірним запуск проекту у разі загострення ситуації на кордоні України.
“І якщо Росія відновить свою агресію щодо України, то, звичайно, буде складно уявити, як газ надходитиме по «Північному потоку-2» у майбутньому”, – заявив Блінкен.
У свою чергу Бербок нагадала, що США та Німеччина домовилися використовувати ефективні заходи в тому випадку, якщо Росія «вепонізує» газопровід і використовуватиме постачання енергоносіїв як зброю.
“Ми не просто повністю підтримуємо це, але це повністю поширюється на новий федеральний уряд”.
Бербок також назвала “єдиний вихід” із кризи в Україні. Вона підкреслила, що криза, що склалася, не має іншого політичного рішення. Вона наголосила, що Німеччина завжди шукала спосіб «шукати діалог у нормандському форматі».
Крім того, міністр розповіла про «свою» позицію ФРН щодо постачання США зброї в Україну. Вона вважає, що Штати посилюють військову допомогу республіці, щоб захиститись від «російської агресії».