У мобільному додатку “Дія” можна відкрити ФОП у пару кліків

У мобільному додатку “Дія” можна відкрити ФОП у пару кліків

Розробники платформи почали бета-тест електронного кабінету. Поки що в ньому доступна тільки одна функція: можна в кілька кліків відкрити ФОП, закрити власну справу, внести зміни в установчі документи. Дія (Держава і я) – це онлайн-сервіс, який згодом стане універсальною точкою доступу громадян і бізнесу до всіх електронних державних послуг за єдиними стандартами.

Найближчим часом почне роботу diia.gov.ua. Тут кожен громадянин зможе авторизуватися у власному кабінеті з особистими даними і отримає доступ до перших кількох десятків популярних послуг. Зокрема, стануть доступні електронні послуги в сфері будівництва, соціального захисту та реєстрації бізнесу. Трохи пізніше буде запущений мобільний додаток Дія, щоб отримати потрібну послугу можна було просто зі смартфона.

Що може “Дія” зараз

Водійські посвідчення та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів. Щоб отримати електронні версії цих документів, потрібно завантажити додаток і авторизуватися. Якщо в реєстрі є повні дані – документи з’являться в додатку автоматично.

При цьому поки з 9,5 млн діючих водійських посвідчень в Україні вдалося оцифрувати близько 6 млн і більше 5 млн техпаспортів.

Що “Дія” зможе з часом

Автоцивілка. У додатку повинна з’являться електронні поліси ОСАГО. Після цього в смартфоні можна буде зібрати всі основні документи, необхідні водієві.

Цифрові паспорти. Цього року українці повинні отримати доступ до цифрових паспортами. За допомогою смартфона вони зможуть підтверджувати свою особистість, купувати квитки, оформляти прийом у лікаря онлайн. Цей сервіс зможуть запустити не раніше березня через складного процесу верифікації та захисту. Що стосується закордонних паспортів, то їх теж оцифрують, але подорожувати з таким е-документом за кордон не вийде.

Студентський квиток. В додаток збираються завантажити 900 тисяч оцифрованих копій посвідчень українських студентів. Після цього вони зможуть пред’являти студентські в смартфоні замість оригіналів.

еМалятко. У пілотному режимі стартувало додаток “еМалятко”, яке дозволяє реєструвати народження дитини, перебуваючи в пологовому будинку. Поки воно є в Харкові, Вінниці, Кривому Розі та Луцьку.

Голосування на виборах. У додатку в майбутньому планують додати функцію, яка дозволить голосувати на президентських, парламентських і місцевих виборах. Про це під час презентації заявив Володимир Зеленський.

Поділитись