Стало відомо, що вимагає Всесвітній банк від України

Стало відомо, що вимагає Всесвітній банк від України

Сьогодні відбудеться зустріч президента України Володимира Зеленського з головою Світового банку Девідом Малпассом. Політик пробуде з візитом в Києві до 23 серпня. У порядку денному – обговорення економічних реформ на Україні. Одна з можливих тем – продаж землі приватним інвесторам.

Українські експерти розраховують, що це прискорить зростання ВВП. У той же час є припущення, що західні кредитори будуть виставляти Києву умови в обмін на гроші на погашення старих боргів.

Президент Світового банку Девід Малпасс вперше відвідує Україну з візитом 22-23 серпня після того, як 9 квітня зайняв цей пост. Основним днем ​​в порядку політика буде 23 серпня. Девід Малпасс зустрінеться з міністром фінансів, главою НБУ, мерами, нардепами, фермерами і представниками банківського і приватного сектора.

Також запланована зустріч з Девіда Малпасса з президентом країни Володимиром Зеленським. Судячи з офіційних коментарів, новий голова Світового банку налаштований обговорювати план економічних реформ в країні. «Під час візиту пан Малпасс буде обговорювати плани реалізації в Україні економічних реформ, спрямованих на прискорення економічного розвитку і створення нових робочих місць і більш широких можливостей для народу України», – наголошується в прес-релізі.

Ставлення Світового банку до країни відомо. У травні Світовий банк визнав Україну однією з найбідніших країні регіону. В оприлюдненому спеціальній доповіді про реалізацію потенціалу економічного зростання України зазначалося, що країна з точки зору ВВП на душу населення знаходиться на одному рівні з Молдовою, Вірменією та Грузією. А щоб досягти рівня розвитку Польщі, Києву знадобиться 50 років.

У доповіді зазначалося, що одним з ключових перешкод для залучення інвестицій в українську економіку є порушення принципів вільної конкуренції. А диверсифікації експорту для збільшення в його структурі товарів з високою доданою вартістю перешкоджає залежність економіки від експорту сировини. Також, за версією експертів банку, заважають українській економіці розвиватися «незавершені реформи»: через це в країні низька продуктивність праці, залежність від імпорту, слабкі інститути розвитку і проблеми з інтеграцією в глобальну економіку.

При цьому Зеленський і його команда вже представили план економічних реформ, як вони збираються підняти Україну. У програмі цілий ряд пунктів. Найголовніші з них – продаж ряду державних компаній, скорочення дефіциту бюджету і пом’якшення правил володіння землею.

Уряд в цілому націленеий на економічне зростання в 5% і більше при скороченні дефіциту бюджету, говорив заступник керівника офісу президента країни з економічних питань Олексій Гончарук. Він навіть пообіцяв, що реформа, яка стосується скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель, буде схвалена до кінця року. Її проведення є вимогою Світового банку і Міжнародного валютного фонду.

Нагадаємо, що команда президента раніше повідомляла, що вже веде переговори зі Світовим банком про конкретну схемі відкриття в країні ринку землі.

Фото Gettyimages.

Поділитись