Росія знизила видобуток нафти

Росія знизила видобуток нафти

Торішнього серпня обсяги видобутку нафти у Росії знизилися майже 2% проти липнем. У середньому вони становитимуть близько 1,445 млн тонн на добу. Нафтовики, які прагнули завантажувати свої заводи максимум, стали уповільнювати роботу. 

Після квітневого падіння рівень видобутку безперервно зростав. Обсяги видобутку нафти та газового конденсату вже знизили «Роснефть» та «Газпром нафту». «ЛУКОЙЛ» та «Сургутнафтогаз» ще зберегли липневі темпи.

Торішнього серпня «Роснефть», найбільший російський нафтовидобувач, знизила виробництво на 1%, до 462 000 тонн на добу. “Газпром нафта” скоротила видобуток на 4%, до 107 000 т/с. Це сталося рахунок планового ремонту на Приразломном родовищі на шельфі Печорського моря. «Газпром» також знизив виробництво газового конденсату на тлі скорочення видобутку газу, зниження експорту до Європи та закачування до російських газосховищ. Сукупний видобуток «Газпрому» та малих нафтових компаній упав на 7%, до 228 000 т/с. «ЛУКОЙЛ» та «Сургутнафтогаз» зберегли колишні темпи 220 000 т/с та 162 000 т/с.

Паралельно зі зниженням видобутку експорт нафти з Росії у дальнє зарубіжжя збільшився майже на 2%, до 672 000 т/с. До цього він знижувався кілька місяців поспіль. У серпні компанії також знизили завантаження нафтопереробних заводів (НПЗ) — нафтопереробка зменшилася на 2% щодо липня до 762 000 т/с. У вересні показник може ще раз знизитися через планові ремонти.

Як зазначили експерти, переробка вигідна нафтовикам на тлі значних виплат за демпфером. Її зниження пояснили тиском на постачання нафтопродуктів із Росії, підготовкою до ремонтів та скороченням видобутку газу.

Як писав раніше «Секрет», у 2023 році Росія може недорахуватися близько $120 млрд через західні санкції. За словами аналітика інвестиційної компанії «Фінам» Олександра Потавіна, особливо незручною стане стеля цін на російську нафту, про яку говорять на Заході. Ініціаторами пропозиції виступили члени «Великої сімки» — вони запропонували платити за нафту з Росії $40–60 за барель.

У Росії вже підготували відповідь на ідею Заходу запровадити стелю цін на російське паливо. Росія пропонує низці азіатських країн купувати нафту зі знижкою до 30%. Про це заявив міністр туризму Індонезії Сандіага Уно. Однак країни Азії сумніваються, чи варто ухвалити цю пропозицію і ризикнути потрапити під санкції США. Саудівська Аравія та ОАЕ пообіцяли збільшити видобуток нафти, якщо світ зіткнеться із серйозною кризою постачання. Джерела повідомили, що не можна «кидати кожен барель на ринок» навіть на тлі проблем із газом у Європі та планів встановити граничні ціни на нафту з Росії. При цьому Саудівська Аравія, ОАЕ та деякі інші члени ОПЕК мають 2–2,7 млн ​​барелів на день вільних виробничих потужностей.

Поділитись