Останнім часом зростає попит на заміські будинки під Києвом

Останнім часом зростає попит на заміські будинки під Києвом

Якщо ще п’ять років тому до продажу пропонувалися переважно котеджі, то сьогодні більше половини — це таунхауси в різних варіаціях. Це обумовлено тим, що зараз і девелопер, і покупець орієнтовані на максимальну мінімізацію витрат на будівництво та подальшу експлуатацію. Сьогодні на ринку заміської нерухомості київського регіону (до 30 км від столиці) заявлено близько 370 котеджних містечок. Майже у 90% з них вже ведуться продажі — це приблизно 4,5 тис. будинків.

Про це розповіли «Мінфіну» в агентстві нерухомості Remax Central.

З’являються і кардинально нові формати, які пропонують всі зручності квартири, але завдяки незвично великій терасі створюють відчуття заміського будинку. Пропозиція формується як за рахунок абсолютно нових проєктів, так і за рахунок розвитку і трансформації вже існуючих.

“Попит, що накопичився за 12 років, і карантини оживили ринок. «Нові котеджні містечка з’являються як на віддаленні 10−20 км від міста, так і 50−70 — просто це різні формати і класи”, — пояснює Валерій Захаров.

На вторинному ринку можна знайти ще близько 6 тис. будинків, розташованих як в умовних селах, так і котеджних містечках, але якість цієї пропозиції не завжди відповідає нинішнім вимогам.

У дев’яностих-нульових масово будували великі будинки площею 200−1000 кв. м, в яких є все. Але це виявилося дорогим задоволенням. Коли через майже 30 років розвитку ринку прийшло розуміння, що в будинку головне — не площа, а функція, яку він виконує, багато з об’єктів стали незатребуваними.

«Якщо ви звернете увагу на будинки споруди до 2006 року, то вони були трьох- або чотириповерхові. Останні п’ять років, незалежно від сегмента, будуються одно-, максимум — двоповерхові будинки. Вкрай рідко з’являється додатковий рівень, і, як правило, він чимось обумовлений і обов’язково функціональний, тобто це не даремні квадратні метри, тому що так було прийнято будувати», — розповіла Ірина Рогальська, агент Remax Central.

За словами Андрія Кременя, агента Remax Central, зараз ми, можливо, спостерігаємо новий тренд — відродження традиційно українських господарських садиб, розташованих на території від одного гектара.

Попит на земельні ділянки переважно сконцентрований у двох сегментах — економ і преміум. Якщо говорити про економ-сегмент, тобто якась частина покупців, які розбираються в будівництві, розуміють, що якість пропозиції не відповідає ціні, тому хочуть будувати самостійно.

Вони вибирають ділянки у найрізноманітніших напрямках, але розташовані переважно у селах без хороших під’їзних шляхів, мереж і якихось привабливих природних характеристик. Оскільки котеджні містечка, які продають ділянки під будівництво, можна перерахувати по пальцях, і вартість землі в них істотно вища, ніж можуть дозволити собі такі покупці.

Для будівництва будинків преміум-сегмента пропонуються ділянки від 50 соток до 1 га і вище. Як правило, це ділянки в районі Конча-Заспи і Вишгорода з виходом на воду. Діапазон цін досить широкий: від $500 до $50 тис. за сотку.

Крім того, багато землі, для якої змінили цільове призначенння, привели до стану, готового під індивідуальне будівництво, і вона поступово освоюється. Це масиви ділянок від двох-трьох гектар, які вже порізані на ділянки 8−10−15−25 соток залежно від сегмента.

 

Поділитись