Ціни на квартири штучно піднімуть разом з подорожчанням ріелторських послуг

Ціни на квартири штучно піднімуть разом з подорожчанням ріелторських послуг

Додаткові витрати штовхають ріелторів і продавців в тінь, що може привести до неконтрольованої хвилі шахрайства на ринку нерухомості. Зараз в Україні налічується близько 15-20 тис. чоловік, що займаються наданням ріелторських послуг. І тільки трохи більше 2 тис. з них (близько 10%) є сертифікованими фахівцями, що надають якісні послуги і працюють в правовому полі, сплачуючи податки. Такі дані озвучив президент Асоціації фахівців з нерухомості України (АФНУ) Юрій Піта.

Про це передає UBR.ua

За його словами, зараз ринок намагається самостійно встановлювати стандарти професії: впроваджують кодекси етики, вводяться навчальні програми та кваліфікаційні вимоги до фахівців, внутрішні системи контролю за дотриманням якості послуг.

А вже у вересні, додає Піта, рієлторське співтовариство обговорить нову концепцію реформи ринку.

АСНУ вже підготувала ряд своїх пропозицій до галузевого законопроекту і восени запланувала широку дискусію про концепцію регулювання ріелторської діяльності.

Головні пропозиції до майбутнього профільного закону від учасників ринку такі:

ріелторські послуги повинні надавати тільки професійні досвідчені фахівці, які будуть гарантувати високу якість послуг згідно з прийнятими стандартами;
створення єдиних критеріїв професійної підготовки і сертифікації для всіх учасників ринку – кожен фахівець повинен сам вибирати, в якому професійному об’єднанні він хоче перебувати, пройти навчання або підвищити кваліфікацію;
кожен, хто називає себе ріелтором, повинен працювати легально – бути суб’єктом підприємницької діяльності або найманим працівником;
можливість самостійно встановлювати вартість послуг;
введення чітких критеріїв відповідальності за неякісні послуги, за участь в шахрайських схемах;
Розробка та впровадження механізмів взаємодії сертифікованого ріелтора з органами влади при отриманні необхідної для здійснення роботи інформації (доступ до реєстрів, можливість більш якісно проводити перевірку різних документів і інформації).

Як зауважив нам Юрій Піта, якщо до професійного співтовариства не прислухаються і приймуть закон без змін, то вартість ріелторських послуг може зрости щонайменше на 2-3%. А паралельно з цим цілком імовірний штучне зростання цін на нерухомість.

“Додаткові витрати штовхають ріелторів і продавців в тінь, що може привести до неконтрольованої хвилі шахрайства на ринку нерухомості”, – підсумував Юрій Піта.

Поділитись