IGU: Азербайджан відіграє важливу роль у постачанні природного газу в ЄС

Оскільки ЄС прагне замінити постачання природного газу в обсязі близько 155 мільярдів кубометрів у стислий термін, такі життєздатні та надійні джерела, як Азербайджан, відіграють у цьому важливу роль, сказали у Міжнародному газовому союзі (IGU). Торкаючись нещодавно підписаного меморандуму про взаєморозуміння в галузі енергетики між ЄС та Азербайджаном, в IGU заявили, що союз вітає цю позитивну подію для Азербайджану – давнього члена Міжнародної енергетичної хартії.

«Це крок у напрямку підвищення глобальної енергетичної безпеки та відновлення балансу на ринках газу та енергоресурсів. Заходи, які покращують диверсифікацію постачання та взаємозв’язки на ринках, забезпечують енергетичну безпеку», — зазначили в організації.

Як сказали в IGU, світ бореться з безпрецедентною кризою енергопостачання та стрімким зростанням цін, які можна подолати лише після повернення до балансу на світових енергетичних ринках.

«Ребалансування вимагатиме нових поставок, які потребують довгострокових інвестицій. У той час як поточне політичне середовище, зі зрозумілих причин, спрямоване на вирішення першочергового завдання щодо забезпечення поставок у короткостроковій перспективі, довгострокове мислення та реалістичне планування ресурсів також необхідні для своєчасних. заявив, що має великий потенціал для подальшого розвитку своїх запасів газу та збільшення поставок.Азербайджан подвоїв видобуток газу з 2011 року, що є вражаючим досягненням.Але для налагодження нових поставок такі виробники, як Азербайджан, чекатимуть гарантій від споживачів у довгостроковій перспективі , особливо у зв’язку із необхідністю будівництва нової інфраструктури чи інвестиціями для розширення існуючої», — сказали в організації.

Зазначимо, що 18 липня між Азербайджаном та ЄС було підписано «Меморандум про взаєморозуміння щодо стратегічного партнерства між Європейським союзом, представленим Європейською комісією, та Азербайджанською Республікою в енергетичній сфері».

Сторони домовилися підтримувати двосторонню торгівлю природним газом, у тому числі за рахунок експорту до Європейського союзу по «Південному газовому коридору» обсягом не менше 20 мільярдів кубометрів щорічно до 2027 року відповідно до комерційної доцільності та ринкового попиту.

У документі наголошується, що будь-який подальший експорт природного газу до Європейського союзу, окрім тих обсягів, що поставляються на сьогоднішній день, вимагатиме значних інвестицій у розширення мережі трубопроводів «Південного газового коридору» та розвиток проекту з видобутку.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,