Німеччина планує повернути вугільні та нафтові електростанції, якщо Росія припинить постачання природного газу до країни. Про це повідомило агентство Bloomberg із посиланням на указ міністра економіки ФРН Роберта Хабека. За даними агентства, Хабек представить надзвичайний указ, який дозволяє уряду повернути об’єкти у разі нестачі газу. Згідно з повідомленням видання, Німеччина вдається до таких заходів, щоб підтримувати енергетику країни, «навіть якщо вони спричинять сплеск викидів вуглецю».
«Цей запит на додаткове вироблення електроенергії на вугіллі виникає лише тоді, коли є нестача газу або є загроза нестачі газу і споживання газу у виробництві електроенергії має бути скорочено», — йдеться у запропонованому законі.
Зазначається, що рішення про відновлення роботи вугільних ТЕС може бути прийняте, незважаючи на курс «Зелених», повністю відмовитися від використання викопного палива. Наголошується, що рішення про заборону тепер хочуть перенести на 2030 рік.
Bloomberg уточнила, що частка Росії в імпорті енергетичного вугілля в ЄС становить майже 70%, причому Німеччина та Польща особливо залежать від неї. У зв’язку з цим європейським комунальним підприємствам доведеться платити більше, щоб отримувати вугілля з таких місць, як Південна Африка та Австралія.
Надзвичайний указ дозволить уряду активувати вугільні об’єкти без схвалення парламенту терміном до шести місяців.
Раніше, 22 травня, німецьке міністерство економіки та захисту клімату запропонувало згодом позбутися газової мережі держави назовсім. Статс-секретар Мінекономіки Патрік Грайхен доручив комунальним службам спланувати роботи з демонтажу. У статті сказано, що Грайхен мотивує необхідність прийняття такого рішення планами переходу економіки ФРН на природні джерела енергії. Чиновник упевнений, що вже до 2045 року німці не використовуватимуть газу.
2 травня голова найбільшого німецького енергетичного концерну E.ON Леонард Бірнбаум пророкував, що Німеччина навряд чи протримається без російського газу найближчі дві зими.
Тим часом глава міністерства фінансів ФРН Крістіан Лінднер 30 квітня заявив, що країна не платитиме за російський газ у рублях навіть у віддаленій перспективі. Він додав, що Німеччина робить все можливе, щоб якнайшвидше стати незалежною від російського газу та Росії.
До цього, 22 квітня, стало відомо, що газове ембарго Росії коштуватиме Німеччині €180 млрд.