В Національному музеї «Чорнобиль» відкривається тематична сервісна зона для відвідувачів

В Національному музеї «Чорнобиль» відкривається тематична сервісна зона для відвідувачів

23 квітня в Національному музеї «Чорнобиль» розпочинає роботу CHORNOBYL SHOP. Це не тільки понад 500 тематичних продуктів – сувенірів, книг, мап, дозиметрів та іншого – але ще й можливість заміряти будь-які предмети на наявність радіаційного забруднення, придбати у власне користування дозиметри за найдешевшими в Україні цінами, і, звичайно ж, скуштувати вже широко відому, гірку й цілющу «Чорнобильську каву» з полином-чорнобилем.

Автори представлених книг – це переважно самі чорнобильці: фахівці, ліквідатори. Всі сувеніри – оригінальні, українського дизайну і виробництва, серед них є навіть чорнобильські вишиванки (ТМ). Війна зачепила і Чорнобильську зону, і тому в асортименті є відповідні воєнні артефакти. Їх можна не тільки побачити, а й придбати – і підтримати цим справедливу боротьбу нашого народу.

«Сервісна зона для відвідувачів є обов’язковою в світовій музейній практиці. Такий майданчик вкрай важливий і для комфорту відвідувачів, і як ще один канал комунікації з ними. У випадку нашого музею така зона особливо важлива, щоб сприяти зміні застарілих наративів, пов’язаних із Чорнобилем (подією і місцем), щоб повніше відповідати сучасним очікуванням від відвідання музею», – зауважує генеральна директорка Національного музею «Чорнобиль» Віталіна Мартиновська.

Чорнобиль – це місце, де вже двічі відбувалися битви, що визначали історію нашої цивілізації: перший раз, в 1986 році, з ядерним лихом, вдруге в 2022-му – із російськими варварами. Історія Чорнобиля – важливий урок людству, який треба не просто знати, але й осмислювати і переосмислювати. Сервісна зона для відвідувачів, розміщена в Національному музеї «Чорнобиль» «несе в маси» (буквально, у матеріальному вигляді!) знання, пропагує культуру радіаційної безпеки, вчить правильним діям в умовах радіаційних надзвичайних подій.

Під час війни радіаційні побоювання надзвичайно виросли, причому як у цивільного населення так і у військовослужбовців ЗСУ. У відповідь на їх численні запити CHORNOBYL SHOP надаватиме дуже важливу послугу перевірки предметів на радіаційне забруднення.

«Ми намагаємося зацікавити історією Чорнобиля якомога ширшу аудиторію. В нашому асортименті знайдуть щось цікаве та корисне як школярі так і фахівці, – пояснює автор ідеї сервісної зони Ярослав Ємельяненко. – Її працівниці – жительки сіл біля Чорнобильської зони, які самі пережили і аварію, і окупацію. Для них робота в такому місці – це одночасно і заробіток, можливість утримувати сім’ю, і місія, можливість сприяти музею у розповіді про їх рідні місця. І цим прискорювати відродження Чорнобильського краю».

Відкриття CHORNOBYL SHOP’у – черговий крок зокрема і у зміні ставлення суспільства до Чорнобильської зони. Ідея її перетворення з місця трагедії на місце подвигу та перемоги, на Зону Відродження вже знайшла підтримку Президента, його Офісу та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Вперше в світі сувенірна продукція пропагуватиме концепт Чорнобильської Зони Відродження.

Спікери відкриття CHORNOBYL SHOP’у:
– Віталіна Мартиновська, генеральна директорка Національного музею «Чорнобиль»,
– Ярослав Ємельяненко, автор ідеї, член Громадської ради Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Час відкриття: 23 квітня 2024 року, 13:30.

Місце: Національний музей «Чорнобиль», 1 поверх (м.Київ, пров.Хорива, 1).

Сайт сервісної зони – https://chornobyl.shop/

Контактна особа для представників ЗМІ: Катерина Асламова +380931853621

Поділитись