Представники України виступатимуть у першому півфіналі Євробачення-2025

Представники України виступатимуть у першому півфіналі Євробачення-2025

8 лютого відбувся Нацвідбір на Євробачення-2025. Десять учасників змагалися за можливість представити Україну в Базелі, Швейцарія. Перемогу здобув гурт Ziferblat з піснею «Bird of Pray».

Цьогорічний Нацвідбір транслювався в записі задля безпеки тих, хто перебував на майданчику. Режисери намагалися зробити ефект прямого етеру, тому не вирізали всі невдалі моменти. Проте велика кількість таких «ляпів» показала лише непрофесійність монтажерів, операторів та ведучих. Незважаючи на те, що головними героями шоу мали бути учасники події, значно більшу увагу оператори приділили виступам Тіни Кароль і Джамали.

У гонитві за яскравим та масштабним шоу, режисери ніби втратили зміст самої події. Величезна кількість ведучих та запрошених гостей (серед них були Маша Єфросиніна, Тімур Мірошниченко, Василь Байдак, Анна Тульєва, Дарʼя Квіткова, Марк Куцевалов, Галицька Діва та інші), які замість того, щоб стати доповненням у паузах між виступами, стали лише предметами для створення мемів у соцмережах. Недоречні жарти, висловлювання, невпевненість і часом розгубленість головних ведучих створювали враження, ніби глядачі дивляться репетицію концерту.

Музичною продюсеркою цьогорічного відбору стала Тіна Кароль, а членами журі — солістка гурту Go_A та учасниця Євробачення-2021 Катерина Павленко, лідер гурту «Без обмежень» Сергій Танчинець і переможниця Євробачення-2016 Джамала. До трійки лідерів увійшли Маша Кондратенко з піснею «No Time to Cry», гурт Molodi з піснею «My sea», яка присвячена рідному місту виконавців — Маріуполю. Переможцем став гурт Ziferblat, набравши 9 балів від журі й 10 від глядацької аудиторії. Це київський гурт, учасниками якого є брати Даниїл та Валентин Лещинські, а також Федір Ходаков. Минулого року вони теж брали участь у Нацвідборі й посіли 2 місце. Їхня пісня «Bird of Pray» виконана у стилі диско-фанк та гіппі 60-70х років.

Думки глядачів щодо результатів конкурсу розділились. Одні активно вболівали за Ziferblat ще з часів минулорічного Нацвідбору, у той час як інші почали писати негативні коментарі в соцмережах зі словами, що цього року Україна вперше не потрапить до фіналу Євробачення. Музичні критики досить непогано оцінили пісню, але все ж вирішальну роль зіграла гарно «прогріта» аудиторія. Саме цього не вистачило виконавцю Khayat, адже судді оцінили його виступ на максимальний бал — 10, а от глядачі віддали лише 6. «По виступу наживо це вау. Але по роботі домашній, агітації і реаліям, які зараз є (тік току, інстаграму) слабенька робота, що дуже вплинуло в подальшому на оцінки від глядачів», — коментує виступ артиста Максим Нагорняк.

Активну агітаційну роботу в соцмережах проводила також Маша Кондратенко, що допомогло зібрати їй велику фанбазу й в результаті отримати 8 балів від глядачів. На думку музичних критиків, виступ артистки вийшов досить рівним, заспівано було добре і чисто, проте номер не зовсім відповідав образу та «вайбу» Маші.

Найменше балів отримав Влад Шериф — 1 від журі й 1 від глядачів. Хоча вже після оголошення результатів конкурсу, багато користувачів соцмереж почали писати в коментарях під відео з виступом співака, що такі низькі бали були незаслуженими, а пісня недооціненою.

Загалом усі фіналісти цьогорічного відбору транслювали важливі меседжі у своїх піснях. Наприклад, співачка Абіє вважає свою пісню маніфестом проти насильства. Гурт Ziferblat кажуть, що їхня пісня про надію і віру в те, що після темних часів наступають світлі.

Представники України виступатимуть у першому півфіналі Євробачення-2025, який відбудеться 13 травня. Щоб гідно представити нашу країну на конкурсі, переможцям Нацвідбору доведеться пройти досить складний шлях підготовки. «Те, що вони робили ось цю домашню роботу дуже довго, півроку, до самого Нацвідбору тепер треба робити до самого Євробачення, тому що дійсно пісня не на зовсім широкі маси, її важко наспівати. Але це класна якісна музика. Потрібно дуже гарно пропрацювати і прогріти аудиторію за кордоном і дуже класний потрібно зробити номер, щоб потрапити у фінал, тому що з такою музикою, нетривіальною для самого Євробачення, нам буде трошки важкувато, треба також здивувати і номером», — коментує оглядач української музики Максим Нагорняк.

Анастасія Сакіра, для «Нового формату»

Поділитись