«Євробачення» – культурна зброя України в умовах війни

«Євробачення» – культурна зброя України в умовах війни

Чи варто Україні брати участь у пісенному конкурсі «Євробачення», коли в країні триває повномасштабна війна? Це питання викликає суперечки в українському суспільстві, особливо після того, як стало відомо, що на проведення цьогорічного національного відбору було витрачено 11 мільйонів гривень. Є думка, що ці гроші краще було б направити на потреби Збройних сил України, які борються проти російської агресії.
Проте існує інша точка зору, яку висловив відомий український продюсер, композитор і автор пісень Олександр Ягольник. Він вважає, що «Євробачення» – це не просто розважальне шоу, а потужний інструмент культурної дипломатії, який дозволяє Україні впливати на світову громадську думку та отримувати підтримку від європейських партнерів і прихильність величезної аудиторії.
Ягольник наголошує, що українська пісня приносить не тільки славу, але й чималі гроші для України.
Наприклад, за словами продюсера, пісня Андрія Хливнюка з всесвітньо відомим гуртом Pink Floyd «Ой у лузі червона калина» заробила для України приблизно 500 тисяч доларів, які були переведені на допомогу ЗСУ. Також, за його підрахунками, пісня переможців «Євробачення 2022» Kalush Orchestra «Стефанія» принесла авторам і Україні більше мільйона доларів, а пісня Go_A «Шум» – 200 тисяч доларів. Він також додає, що пісня Jerry Heil та Аlyona Аlyona «Teresa & Maria», яка представлятиме Україну на «Євробаченні 2024», має великі шанси на перемогу, адже вона відображає актуальну для всієї Європи тему війни та миру.

Він також додає, що пісня Jerry Heil та Аlyona Аlyona «Teresa & Maria», яка представлятиме Україну на «Євробаченні 2024», має великі шанси на перемогу, адже вона відображає актуальну для всієї Європи тему війни та миру. «З гуманітарної точки зору, необхідно нагадати всій Європі в ці часи про Мати Марію… Ця пісня має великі шанси зазвучить з усіх медіа, з усіх радіостанцій – це буде потужна пропаганда України», – заявив Ягольник в ефірі телеканалу UKRAINE WORLD NEWS, посилаючись зокрема й на думки європейських букмекерів
Ягольник також підкреслив, що Україна на сьогодні – найболючіша місцина планети. Саме тому, на його думку, посил, який несе пісня «Teresa & Maria», є актуальним для всієї Європи в контексті війни, яка іде зараз. Тому, порівнюючи Україну з Ізраїлем, який так само веде бойові дії, він заявив: «Америка Ізраїль захищає зброєю, а гуманітарна зброя має захищати Україну».
«З гуманітарної точки зору, дуже важливо нагадати всій Європі в ці часи про Мати Марію…» – заявив Ягольник.

Марія Кузьменко, для «Нового формату»

Поділитись