Письменниця Джоан Роулінг знову потрапила у скандал через Гаррі Поттера

Британську письменницю Джоан Роулінг, яка створила серію книг про чарівника Гаррі Поттера, звинуватили в тому, що гобліни-банкіри з книжок схожі на євреїв.

Про це у четвер, 6 січня, повідомляє NBC News.

Зазначається, що протягом багатьох років критики вказували на те, що зображення гоблінів, які управляють банком Грінготтс, схожі на типові антисемітські карикатури, що з’являлися з часів середньовіччя. Схожі зображення євреїв також друкували в тижневику Der Stürmer, що виходив у нацистській Німеччині. У ньому друкували переважно статті, гасла та карикатури, що збуджують ненависть до євреїв.

Цю тему днями у своєму подкасті на YouTube знову порушив комік Джон Стюарт.

«Ви коли-небудь дивилися фільм про Гаррі Поттера? Ви коли-небудь бачили сцени у банку Грінготтс? Ви знаєте, хто ті люди, які керують банком? Це ж євреї! — резюмував він.

Проте Стюарт пояснив, що він не вважає Роулінг антисеміткою і не вважає за потрібне вносити будь-які зміни в книги та фільми про чарівника.

У 2018 році Джоан Роулінг випустила роман під назвою «Смертельна білизна» із лиходієм-антисемітом. Таким чином, письменниця вирішила привернути увагу до проблеми антисемітизму в більш масштабному форматі.

Ізраїльські ЗМІ зазначали, що Роулінг — затята противниця антисемітизму, расизму та інших проявів дискримінації, вона вже неодноразово розповідала про ці проблеми в соцмережах і закликала людей бути толерантнішими.

Того ж року Роулінг звинуватили у ворожому ставленні до трансгендерних та транссексуальних людей. Проте вона відповіла користувачам соцмереж, що знає та любить трансперсон.

Перед цим письменниця висміяла заголовок публікації «Думка: після COVID-19 потрібно створити справедливіший світ для людей, які менструюють», наголосивши, що зазвичай таких людей називають жінками.

Після цього Роулінг, за її словами, регулярно стикалася із погрозами фізичної розправи, їй також намагалися підкинути саморобну вибухівку до поштової скриньки.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,