Знайдено найдавніші інструменти для тату

Знайдено найдавніші інструменти для тату

Важко знайти стародавні інструменти для татуювання або навіть розпізнати їх як інструменти для створення малюнків шкіри.

Але нові мікроскопічні дослідження двох кісток індички з загостреними кінцями показують, що корінні американці використовували ці предмети для татуювань приблизно від 5520 до 3620 років тому.

За словами археолога Аарона Детер-Вольфа з відділення археології штату Теннессі в Нешвіллі, ці пофарбовані пігментом кістки є найстарішими відомими в світі інструментами для нанесення татуювань. Знахідка передбачає, що традиції татуювань корінних американців в східній частині Північної Америки сягають корінням на тисячоліття раніше, ніж вважалося раніше. Крижаний Еці, що жив близько 5250 років тому в Європі, демонструє найстаріші з відомих татуювань, але дослідники не знайшли ніяких інструментів, використовуваних для створення татуювань Крижаного людини.

В ході розкопок 1985 року було виявлено кістки індички і інші елементи можливого набору татуювань в могильній ямі людини в районі Фернвейл в Теннессі, повідомляють дослідники в червневому журналі археологічних наук: звіти. За словами команди Детер-Вольфа, пошкодження на кінчиках двох кісток індички і поруч з ними нагадують характерний знос, який раніше спостерігався на експериментальних інструментах для татуювання, зроблених з кісток оленя. У цьому дослідженні титрування лінії на свіжих шматках свинячої шкіри були отримані шляхом серії проколів інструментами, кінчики яких були покриті саморобними чорнилом. Експериментальна татуювання залишила залишки чорнила в декількох міліметрах від кінчиків інструментів, таку ж картину можна побачити із залишками червоного і чорного пігменту на інструментах Fernvale.

Вчені кажуть, що дві кістки крила індички, знайдені в одній і тій же могилі Фернвейл, демонструють мікроскопічний знос і залишки пігменту, які, ймовірно, виникли в результаті нанесення пігменту під час татуювання. Морські мушлі, пофарбовані пігментом, в могилі могли містити розчини, в які майстри тату занурювали їх, пише журнал Sceince.

Поділитись