Знайдено найдавніші інструменти для тату

Важко знайти стародавні інструменти для татуювання або навіть розпізнати їх як інструменти для створення малюнків шкіри.

Але нові мікроскопічні дослідження двох кісток індички з загостреними кінцями показують, що корінні американці використовували ці предмети для татуювань приблизно від 5520 до 3620 років тому.

За словами археолога Аарона Детер-Вольфа з відділення археології штату Теннессі в Нешвіллі, ці пофарбовані пігментом кістки є найстарішими відомими в світі інструментами для нанесення татуювань. Знахідка передбачає, що традиції татуювань корінних американців в східній частині Північної Америки сягають корінням на тисячоліття раніше, ніж вважалося раніше. Крижаний Еці, що жив близько 5250 років тому в Європі, демонструє найстаріші з відомих татуювань, але дослідники не знайшли ніяких інструментів, використовуваних для створення татуювань Крижаного людини.

В ході розкопок 1985 року було виявлено кістки індички і інші елементи можливого набору татуювань в могильній ямі людини в районі Фернвейл в Теннессі, повідомляють дослідники в червневому журналі археологічних наук: звіти. За словами команди Детер-Вольфа, пошкодження на кінчиках двох кісток індички і поруч з ними нагадують характерний знос, який раніше спостерігався на експериментальних інструментах для татуювання, зроблених з кісток оленя. У цьому дослідженні титрування лінії на свіжих шматках свинячої шкіри були отримані шляхом серії проколів інструментами, кінчики яких були покриті саморобними чорнилом. Експериментальна татуювання залишила залишки чорнила в декількох міліметрах від кінчиків інструментів, таку ж картину можна побачити із залишками червоного і чорного пігменту на інструментах Fernvale.

Вчені кажуть, що дві кістки крила індички, знайдені в одній і тій же могилі Фернвейл, демонструють мікроскопічний знос і залишки пігменту, які, ймовірно, виникли в результаті нанесення пігменту під час татуювання. Морські мушлі, пофарбовані пігментом, в могилі могли містити розчини, в які майстри тату занурювали їх, пише журнал Sceince.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...