Зміна клімату може стати великою проблемою для людей, схильних до алергії

Зміна клімату може стати великою проблемою для людей, схильних до алергії

Зміна клімату може стати великою проблемою для людей, схильних до алергії.

Про це йдеться в новому дослідженні американських вчених, пише видання Gizmodo, що спеціалізується на наукових новинах.

Зазвичай сезон цвітіння починається ранньою весною і триває все літо до ранньої осені. Саме в цей період зростає кількість алергічних реакцій у людей. Сезонну алергію ще називають сінну лихоманку або алергічний риніт. Симптоми ті ж, що і при застуді: нежить, закладеність носа, сльозотеча, а також свербіж навколо носа і піднебіння.

Результати, опубліковані в науковому журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, є одними з перших досліджень, які безпосередньо пов’язують зміну клімату з погіршенням сезонів пилку і припускають, що це погіршує нинішню ситуацію.

«Наші результати показують, що зміна клімату, викликане діяльністю людини, вже погіршило сезони збору пилку в Північній Америці», – пишуть автори.

Вони відзначили, що через глобальне потепління період цвітіння в Північній Америці став тривалішим. Вивчивши дані станцій підрахунку пилку в США і Канаді за період з 1990 по 2018 рік, вчені прийшли до висновку, що в порівнянні з 1990 роком пік цвітіння в цих широтах тепер настає, умовно кажучи, на 20 днів раніше, триває на 10 днів довше і за цей час в повітрі виявляється на 21% більше пилку, ніж ще 30 років тому.

Глобальне потепління може вплинути на збільшення кількості амброзії та інших рослин, здатних викликати алергію.

«Ймовірно, що зміна клімату матиме ще більший вплив на сезони пилку і здоров’я органів дихання в найближчому майбутньому», – розповів в інтерв’ю Gizmodo автор дослідження Вільям Андерегг, біолог з Університету Юти.

За його словами, дослідження показало, що найбільш помітні наслідки зміни клімату виявлені в період з 2003 по 2018 рік. Найбільше пилку було зафіксовано в Техасі і на середньому заході США.

«Так що, принаймні, протягом наступного декади або навіть двох ми дуже чекаємо, що ця тенденція і її вплив на здоров’я збережеться», – додав Андерегг.

Крім цього, американські вчені попереджають, що теплий клімат може вплинути на збільшення числа кліщів, а також поширення таких хвороб, як хвороба Лайма, збільшення серцевих нападів і теплових ударів. Але ще треба враховувати тропічні хвороби, оскільки потепління дозволить їм поширюватися в сторону полюсів.

Поділитись