Збиток від кіберзлочинності порівняли з польотом на Марс

У найближчі десять років, до 2031 року, збитки від кіберзлочинності може досягти рівня 256 мільярдів доларів на рік.

До такого висновку прийшла аналітична компанія Cybersecurity Ventures, припустивши, що обсяг злочинів буде зростати з такою ж швидкістю, як в останні роки.

Цю цифру можна порівняти з програмою польотів на Марс і його колонізації. Глава SpaceX Ілон Маск оцінює попередні витрати в 6 мільярдів доларів, тобто більш ніж в 30 разів дешевше.

Ще в 2015 році втрати від хакерів становив 325 мільйонів доларів, у 2017 році — 5 мільярдів, в 2018-му — 8 мільярдів, а в 2019-му -11,5 мільярда доларів. Уже в поточному році, за оцінками експертів, світовій економіці загрожує втрата 20 мільярдів.

Підрахунки включають в себе як витрати атакованих компаній, так і зростання страхових внесків, роботу криміналістів і відновлення систем після атак. При цьому боротьбу з кіберзлочинами експерти поки вважають малоефективною. На місці однієї викритої угруповання тут же з’являються інші, і число злочинів зростає.

Деякі з опитаних виданням експертів засумнівалися в точності оцінок Cybersecurity Ventures, але визнали, що збиток від атак кібершахраїв зростає дуже швидко. Разом з тим засновник компанії «Інтернет-розшук» Ігор Бьодеров вважає, що наведена оцінка навіть нижче реальності, оскільки компанії можуть приховувати частину втрат.

Раніше найбільший в США оператор паливних трубопроводів Colonial Pipeline заплатив хакерському угрупованню DarkSide 4,4 мільйона доларів. Влада США змогли повернути частину викупу, оскільки відстежили платіж на криптовалютний гаманець, який використовується хакерами.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...