Японія зібралася злити воду з АЕС «Фукусіма» в океан

Уряд Японії на чолі з прем’єр-міністром Есіхіде Сугою прийняли рішення про скидання очищеної від радіоактивних частинок води з аварійної АЕС «Фукусіма-1» в океан, повідомило японське суспільне телебачення.


Як очікується, офіційно про це рішення буде оголошено 13 квітня на засіданні глав зацікавлених міністерств і відомств. Раніше на цьому тижні Суга зустрівся з главою Всеяпонської асоціації рибальських кооперативів Хіросі Кісі. Останній виклав главі уряду позицію рибальської галузі, яка як і раніше не згодна з планами Токіо.
В кінці березня уряд Японії звернувся до Міжнародного агентства з атомної енергії з проханням провести всебічну оцінку безпеки планованого скидання.

Нагадаємо, в жовтні 2020 року стало відомо про плани Японії скинути в море понад 1 млн тонн радіоактивної води з АЕС «Фукусіма-1», зруйнованої в 2011 році. У березні 2011 року в результаті сильного в історії Японії землетрусу і наступного за ним цунамі на АЕС «Фукусіма-1» сталася аварія, яку визнали найбільшою за 25 років після катастрофи в Чорнобилі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...