ВПС США показали винищувач шостого покоління

У присвяченому держзакупівлям звіті Військово-повітряні сили (ВПС) США показали концептуальне зображення винищувача шостого покоління, створюваного в рамках програми Next Generation Air Dominance (NGAD), пише ветеран Корпусу морської піхоти (КМП) Сполучених Штатів Алекс Холлінгс в блозі Sandboxx.

У публікації наголошується, що нові зображення трохи відрізняються від опублікованих у вересні 2020 року, зокрема «більш трикутною» формою винищувача.

Автор зазначає, що подібна конструкція характерна для літаків, що створюються корпорацією Northrop Grumman, яка, зокрема, розробила прототип першого винищувача п’ятого покоління YF-23, який програв у конкурентній боротьбі Lockheed Martin F-22 Raptor, а в даний час практично завершила створення малопомітного стратегічного бомбардувальника B-21 Raider.

У вересні 2020 року Уілл Ропер, займаючи посаду помічника по закупкам міністра ВПС, заявив, що Пентагон в умовах секретності в рамках програми Next Generation Air Dominance (NGAD) спроектував, побудував і принаймні один раз підняв в повітря демонстратор Х-літака, під яким мається на увазі, зокрема, безпілотний або пілотований літальний апарат нового покоління, в тому числі винищувач шостого покоління.

У лютому в Twitter редактор журналу Aviation Week Стів Трімбл повідомив, що компанія Lockheed Martin на заході Air Warfare Symposium 2020 на Орландо (Флорида) показала кадри з винищувачем шостого покоління.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...