Вчені виявили древній організм, який міг жити сотні років

Вчені Сіракузького університету в США з’ясували, що нагадує кальмара древнє істота з панциром у вигляді скріпки могло жити сотні років.

Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org. Дослідники вивчили хімічний склад раковини Diplomoceras maximum, проаналізувавши зразки, відібрані по всій довжині панцира з інтервалом 50 сантиметрів, на співвідношення ізотопів кисню і вуглецю. Вони виявили ізотопні сигнатури, які свідчать про те, що щорічно з морського дна піднімався метан, який залишав слід на раковині молюска. За кількістю цих слідів вчені оцінили вік викопної тварини, рівний 200 років. Хоча деякі сучасні молюски, як відомо, живуть кілька сотень років, кальмари ж тільки чотири або п’ять років.

Головоногий молюск Diplomoceras maximum жив приблизно 68 мільйонів років тому в один час з динозаврами, жив в водах навколо Антарктиди і міг досягати в довжину 1,5 метра. Він належав до групи амонітів, які вимерли в кінці крейдяного періоду. Причина, по якій раковини мали форму скріпки, невідома, проте вважається, що це дозволяло молюскам йти від переслідування великими морськими хижаками, включаючи мозазаврів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...