Вчені в Китаї відновили давню бронзову колісницю 

У Китаї вчені з Інституту по захисту культурних реліквій змогли за три роки відновити унікальну колісницю, яка була виявлена ​​в стародавній гробниці, передає Xinhua.


Як зазначається, мова йде про бронзову колісницю, датовану періодом правління династії Західна Чжоу (1046-771 роки до нашої ери). Вона була виявлена ​​археологами ще шість років тому при проведенні розкопок на північному заході провінції Шеньсі. Коли її розкопали, артефакт був роздроблена на тисячі фрагментів. Поруч з колісницею були знайдені останки коней.

Поховання належало багатому і впливовому людині. Колісницю вирішили відновити. Унікальний проект тривав три роки. Вчені зібрали артефакт буквально по шматочках. Вони зуміли визначити точні її розміри. Довжина колісниці становила 3,13 метра, ширина — 2,7 метра, висота — півтора метра. Це була дерев’яна колісниця, покрита зверху приблизно 400 бронзовими деталями, при цьому більшість з них були інкрустовані бірюзою. Обода коліс також були виготовлені з бронзи.

В ході аналізу з’ясувалося, що слідів тертя на колесах практично немає, крім того їх немає і в самій візку. Це говорить про те, що колісниця використовувалася за призначенням вкрай рідко або взагалі не використовувалася. Ймовірно, мова йде про спеціальний церемоніальний транспорт, за допомогою якого важливий сановник міг би пересуватися в потойбічному світі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...