В Індії заклали фундамент найбільшого храму бога Рами

Знакова подія і навіть «поворотний момент» в історії Індії — так ЗМІ і фахівці розцінили початок спорудження храму бога-героя Рами в стародавньому місті Айодхья.

У церемонії закладки першого символічного каменю — а на ділі 40-кілограмового блоку з чистого срібла — взяв участь прем’єр Нарендра Моді. Історія «будівельного майданчика» непроста — свого часу там перебувала мечеть Бабура, в 1992 році зруйнована розлюченими індуїстами.

«Храм Рами буде сучасним символом нашої давньої культури, прикладом нашого патріотичного завзяття, уособленням сили волі наших громадян. Цей храм об’єднає країну ». Такими словами індійський прем’єр-міністр Нарендра Моді привітав десятки священнослужителів і чиновників, які зібралися 5 серпня в стародавньому місті Айодхья в штаті Уттар-Прадеш з приводу, якого індуїсти країни чекали кілька століть. За участю голови уряду там був даний офіційний старт початку будівництва храму Місця народження Рами, головного героя індійської епічної драми «Рамаяна», який вважається земним втіленням божества Вішну.

За словами Моді, деякі з присутніх навряд чи зможуть навіть повірити в те, що є свідками цієї події. Прем’єр особисто взяв участь у закладенні символічного першого каменю — його роль виконував 40-кілограмовий блок з чистого срібла.

Згідно з проектом, храм буде увінчаний шикхара — вежею над головною святинею — висотою близько 50 м. Крім того, пізніше передбачається встановити і статую Рами — можливо, найвищу в світі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...