Українську антарктичну станцію накрив «кривавий сніг»

На українській антарктичній станції «Академік Вернадський» випав сніг червоно-малинового кольору.

Про це повідомило Міністерство освіти і науки. «Вже кілька тижнів українська антарктична станція «Академік Вернадський» була оточена … малиновим снігом!», — йдеться на сторінці відомства в Facebook.

У міністерстві пояснюють, що мова йде про мікроскопічні снігові водорості.

«Наші вчені їх визначили під мікроскопом як хламідомонади Chlamydomonas nivalis.

Водорості розмножуються спорами, які не бояться екстремальних температур і зберігаються в снігу протягом всієї тривалої зими. Коли погодні умови стають сприятливими (а зараз в Антарктиді якраз літо), спори починають проростати.

Оскільки, крім зеленого пігменту — хлорофілу, їхні клітини містять ще й червоний каротиновий шар, на снігу виникають червоні плями ніби від малинового джему. До речі, цей шар захищає водорості від ультрафіолетового випромінювання.

«Цвітіння» снігу сприяє зміні клімату. Адже через червоно-малинове забарвлення сніг менше відбиває сонячного світла та швидше тане. Як наслідок — у ньому утворюється дедалі більше яскравих водоростей», — пояснили в міністерстві.

З настанням холодів хламідомонада готується до зимового спокою і «цвітіння» снігу припиняється. Цікаво, що таке явище, крім Антарктиди, можна спостерігати ще і в Арктиці, а також в Альпах та інших високогірних екосистемах.

Автор фото: український науковець-біолог Андрій Зотов.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...