У США засудженим до смертної кари дозволили вибирати вид страти

Губернатор штату Південна Кароліна (США) Генрі Макмастер підписав закон, що дозволяє засудженим до смертної кари вибирати між смертю на електричному стільці і розстрілом.

Вибір надаватимуть укладеним в тому випадку, якщо страту за допомогою смертельної ін’єкції, також передбаченої законами штату, не виявиться, повідомляє CNN.

Напередодні документ схвалили обидві законодавчі палати штату: у березні за нього проголосував Сенат, а на початку травня — Палата представників.

Головним аргументом для губернатора та інших прихильників закону стало те, що через відмову фармацевтичних компаній продавати штату отрути для смертельних ін’єкцій в Південній Кароліні нікого не стратили вже протягом 10 років.

«Сім’ї і близькі жертв за законом повинні отримати полегшення і справедливість. Тепер ми можемо це забезпечити », — написав губернатор у своєму Твіттері, коментуючи твердження закону.

Виконувати вирок у випадку вибору розстрілу повинна буде спеціальна команда.

За даними місцевої влади, з 37 засуджених до смертної кари в Південній Кароліні троє ув’язнених не подали апеляції на вирок — це значить, що саме вони можуть першими зіткнутися з вибором між електричним стільцем і кулею. Раніше вони вибрали смертельну ін’єкцію — і в результаті фактично уникали страти через неможливість її здійснити. Співробітники виправних установ штату навіть розглядали можливість виробництва власних препаратів для страти, але ця пропозиція була відхилена через дорожнечу такого виробництва.

Південна Кароліна стане четвертим штатом США поряд з Міссісіпі, Оклахомою і Ютою, де смертна кара через розстріл стала доступною для засуджених варіантом. При цьому з 1970-х років лише троє засуджених до страти в країні були розстріляні. Останнім з них в 2010 році став Ронні Лі Гарднер зі штату Юта, засуджений за вбивство. Він сам вважав за краще цей метод страти.

Ініціатива влади Південної Кароліни йде врозріз з дедалі більшим неприйняттям по відношенню до смертної кари в США. За останні 16 років її скасували 11 штатів (ще 24 її зберегли). Протягом останніх шести років в країні щорічно виносили менше 50 смертних вироків — проти приблизно 300 в середині 1990-х років.

Як скоро можуть початися страти в Південній Кароліні, неясно. Чиновники поки вивчають, як організовані страти за допомогою розстрільних команд в інших штатах.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...