У США пояснили знищення українських літаків

У США пояснили знищення українських літаків

Після розпаду Радянського Союзу Україна отримала більшу частину парку радянських стратегічних бомбардувальників-ракетоносців Ту-160.

Більше половини машин українських Військово-повітряних сил (ВПС) утилізували в кінці 1990-х років. У США пояснили причини знищення українських Ту-160: це запобігло передачу технології радянських бомбардувальників в Китай, пише журнал The Military Watch.

Видання підкреслює, що українські ВПС отримали парк з 19 бомбардувальників Ту-160, які перевершували американський літак B-1B Lancer. Існував ризик передачі радянських літаків Китаю. Так, Україна передала КНР прототип літака Су-33 і недобудований крейсер «Варяг», який дозволив посилити стратегічні можливості Народно-визвольної армії Китаю (НВАК).

Автори видання відзначають, що Ту-160 міг підвищити могутність дальньої авіації Китаю, яка ґрунтувалася на модернізованій копії радянського літака Ту-16. Більш того, покупка літаків дала б китайським фахівцям можливість вивчити конструкцію Ту-160 для створення копії бомбардувальника. Це могло призвести до створення найбільшого підрозділу бомбардувальної авіації в світі, передбачає The Military Watch.

«Сполучені Штати і їхні європейські союзники зробили спробу запобігти підписання Україною угоди про продаж, надавши київському уряду, що відчуває нестачу готівкових коштів, кошти на утилізацію свого парку бомбардувальників, а не на продаж їх Китаю», – пише видання.

Знищення українських Ту-160 дозволило уникнути посилення китайських ВПС. Автори The Military Watch підкреслює, що це відкинуло розвиток бомбардувальної авіації Китаю «на десятиліття назад».

Більшість Ту-160, що дісталися авіації України, утилізували в рамках американської програми Нанна-Лугара. Вісім літаків передали Росії в обмін на поставлений газ.

Раніше експерт з бойової авіації Даріо Леоне розповів про переваги радянського Ту-160 перед американським B-1B Lancer. У матеріалі, опублікованому в The National Interest, Леоне зазначив, що Ту-160 є повноцінним багатофункціональним бомбардувальником.

Поділитись