У США оживили мікробів віком 100 мільйонів років

У США оживили мікробів віком 100 мільйонів років

Американським вченим вдалося повернути до життя групу мікробів, витягнутих з дна океану. Вік мікроорганізмів склав більше 100 мільйонів років, повідомляє видання Science Magazine.


Мікроби були виявлені в товщі океанічних відкладень на схід від Австралії на глибині близько 5700 метрів. Підняті зразки містили близько 1000 бактерій на один кубічний сантиметр морського ґрунту, при цьому зазвичай на фрагменті породи аналогічного розміру можна зустріти не менше 100 000 клітин. Це означає, що мікроби не мали потрібної кількості кисню і поживних речовин, необхідних для виживання і розмноження.

Мікроорганізми помістили в спеціальні колби на 557 днів, куди додали поживну суміш, що складається з ацетатів і ізотопу азоту і вуглецю. Через 65 днів фахівці зафіксували факт успішного розмноження – кількість мікробів збільшилася до мільйона одиниць на один кубічний сантиметр.

Генетичний аналіз зразків показав, що мікроби належать до восьми відомим бактеріальним групам, деякі з яких зустрічаються в солоній воді і грають важливу роль в руйнуванні органічних речовин. «Виживання в умовах енергетичних обмежень є широко поширеною особливістю», – зауважив мікробіолог Кеннет Нілсон (Kenneth Nealson).

Вчені вважають, що мікроорганізми мають вік понад 100 мільйонів років. До цього найдавніші бактерії, які вдавалося повернути до життя в лабораторних умовах, мали вік близько 15 мільйонів років. Фахівці зробили висновок, що якщо мікроби вижили в тих місцях, які біологи вважали безлюдними, то значить вони можуть зберегти життєздатність в суворих умовах на інших планетах і супутниках Сонячної системи.

Поділитись