У шведській церкві з’явився вівтар для секс-меншин. Фото

У церкві Святого Павла в шведському Мальме з’явився вівтар, на якому замість Адама і Єви зображені дві одностатеві пари.

У Швеції одностатеві пари вінчають вже десять років. Картину «Рай» написала скандальна художниця Елісабет Ульсон Валлін.

«Для нас це суща радість», — каже пастор церкви Святого Павла Софія Тунебру.

Замість Адама і Єва в раю зображені гомосексуали, лесбіянки і транссексуали. «Воскресіння стане історичним днем. У церкві Святого Павла в Мальме відкриється перший і єдиний в країні ЛГБТ-вівтар. Зрозуміло, картина буде висіти поруч зі «старим» вівтарем. Ми щасливі і горді», написала пастор Хелена Мюрстенер.

«Картина буде доповнювати існуючий вівтар, полотно розмістять в хорі. «Думаю, багато хто тепер зітхнуть спокійно, адже тепер вони, нарешті, теж представлені в церкві. Стільки б ми не проповідували, що всі люди рівні, потрібні конкретні образи, щоб кожен міг себе з ними співвіднести. Неважливо, кого ми любимо і яка наша орієнтація, божа благодать дана нам усім», — сказала Софія Тунебру.

Художниця Елісабет Ульсон Валлін написала картину в 2012 році в рамках програми державної телерадіокомпанії SVT «Художній бунт». Прообразом послужила картина художника XVI століття Лукаса Кранаха «Адам і Єва». Валлін пожертвувала своє творіння собору в Скаре, однак там визнали картину занадто політизованою.

«Це ні в якому разі не провокація. Навпаки, картина стоїть на міцному лютеранському фундаменті і пропонує позитивний погляд на знання і сексуальність», — підкреслює пастор церкви Святого Павла.

Картину церкві передав колекціонер зі свого приватного зібрання.

Фото Ройтерс.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...