У Південно-Китайському морі з’явиться перший проект зі зберігання вуглецевих викидів

У Південно-Китайському морі з’явиться перший проект зі зберігання вуглецевих викидів

Китайська нафтогазова компанія CNOOC допоможе головному забруднювачу планети «втопити» шкідливий газ.

Як пише Reuters, в Південно-Китайському морі з’явиться перший в країні проект зі зберігання вуглецевих викидів (carbon capture and storage, CCS). CNOOC очікує, що в підводному резервуарі буде зберігатися близько 1,5 мільйона тонн вуглекислого газу.

Проект СCS розташований приблизно в 190 кілометрах від Гонконгу, і щорічно в нього можна буде закачувати до 300 тисяч тонн CO2. «Парникові гази від видобутку нафти на родовищі Енпін 15-1 “будуть ізольовані на глибині 80 метрів”, – пояснив головний інженер CNOOC в Шеньчжень Чжан Вей. Крім того, нафтогазова компанія має намір скоротити свій вуглецевий слід і пообіцяла, що до 2025 року десять відсотків її витрат припадатиме на екологічно чисту енергію.

Інші нафтові гіганти Китаю теж задумалися про усунення шкоди для природи. Компанія Sinopec, наприклад, вивчає установку терміналів для уловлювання, використання і зберігання вуглецю (CCUS) на суші. За оцінками експертів, за 15 років в резервуар можна буде закачати 10,7 мільйона тонн вуглекислого газу.

Уряд Китаю прагне досягти вуглецевої нейтральності (перестати забруднювати планету вуглекислим газом) до 2060 року. Національний дослідницький інститут при Міністерстві навколишнього середовища з’ясував, що для цього доведеться щорічно скорочувати викиди за допомогою CCUS на 1,8 мільярда тонн.

Крім установки систем уловлювання викидів, китайська влада вирішила налагодити екосистему океану і наростити потужність «природного поглинача» вуглекислого газу. Щоб поверхня океану могла ефективно абсорбувати шкідливі викиди, проводиться очистка прибережної води, створюють заповідники для захисту коралових рифів і ферми для вирощування водоростей і молюсків.

Поділитись