У Нідерландах дозволили евтаназію для людей з розумовими дефектами

Лікарі Нідерландів можуть на законних підставах евтаналізувати пацієнтів із важкою деменцією. Верховний Суд країни виніс  таке рішення у вівторок.

У судовому рішенні суд зазначає, що лікар самостійно може звернутися з письмовим запитом на евтаназію, якщо до нього звернеться пацієнт із розвиненою формою недоумства, за умови дотримання певних юридичних вимог, — передає CNN .

Евтаназія є законною в Нідерландах, якщо відповідає відповідним критеріям, які включають добровільний і продуманий запит самого пацієнта, «нестерпні страждання без будь-яких перспектив поліпшення» та відсутність «розумної альтернативи», згідно із заявою Royal Нідерландської медичної асоціації.

Якщо ці умови не будуть дотримані, практика вважається злочином.

У 2002 році Нідерланди стали першою в світі країною, яка легалізувала евтаназію.

Постанова у вівторок прийнята за кримінальною та дисциплінарною справою проти лікаря дому-престарілих, який у 2016 році припинив життя 74-річної жінки, яка страждала на деменцію.

Жінка написала письмове звернення з проханням про евтаназію, перебуваючи в інтернаті для хворих на недоумство.

Прокурори стверджували, що лікар був неправий, а хвора дала «змішані сигнали».

У той час суд дійшов висновку, що лікар, який з вже вийшов на пенсію, здійснював евтаназію відповідно до закону і не порушив закон.

У своєму рішенні у вівторок Верховний Суд прагнув «дати правову оцінку евтаназії».

«Лікар може відповісти на письмовий запит про надання евтаназії людям з розвиненою деменцією. У такій ситуації повинні бути дотримані всі законодавчі вимоги щодо евтаназії, включаючи вимогу про безнадійні та нестерпні страждання. Лікар тоді не несе відповідальності.», — йдеться у постанові Верховного суду Нідерландів.

У постанові також зазначалося, що лікарі можуть законно виконувати процедуру, навіть якщо пацієнт може не погодитися на це через свою хворобу.

«Якщо запит лікаря призначений для пацієнта з розвиненою деменцією, а пацієнт більше не взмозі сформувати та висловити письмову згоду, можуть виникнути обставини, коли запит можливий», — сказано в повідомленні.

Рене Хеман, президент Королівської медичної асоціації Нідерландів, привітав цю постанову, але попередив, що ситуація залишається складною для лікарів.

«Добре, що зараз є ухвала Верховного Суду. Але навіть з більшість юридичних норм є незрозумілими. З кожним проханням припинити життя пацієнту, лікар повинен все-таки зробити індивідуальну оцінку, чому евтаназія є доцільною і всі критерії належної обережності дотримані», — заявив Геман у повідомленні.

«Лікарі діють за професійними стандартами, а також за своїм моральним компасом. Власне враження лікаря є і залишається дуже важливим», — додав він.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...