У NASA почали підготовку до першого польоту вертольота на Марсі

Фахівці американського аерокосмічного агентства NASA почали підготовку до першого польоту гвинтокрилого літального апарату Ingenuity на Марсі.

Про це повідомляє портал SpaceNews.

Малий 1,8-кілограмовий вертоліт Ingenuity був доставлений на Марс разом з ровером Perseverance. Планується, що вертоліт здійснить кілька коротких перельотів, які повинні будуть перевірити можливість використання подібних апаратів в розрідженій атмосфері Марса.

Співробітник Лабораторії реактивного руху NASA Фара Алібей розповіла, що фахівці місії Mars 2020 почали процес розгортання вертольота Ingenuity. В даний час з літального апарату знято покриття, яке захищало його під час космічного польоту.

Далі марсохід Perseverance повинен піти від Ingenuity на достатню відстань. Після заряду сонячної батареї вертоліт буде готовий до першого польоту, який запланований на 8 квітня. Очікується, що Ingenuity підніметься на висотку близько 3 метрів.

Якщо перший політ виявиться успішним, то Ingenuity належить ще кілька випробувань. Камери марсохода Perseverance стежитимуть за переміщеннями вертольота протягом місяця. Після цього місія Ingenuity буде припинена, а марсохід продовжить виконання основної наукової програми.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...