У Єгипті знайдено статую бога Нефертума, прикрашену дорогоцінними каменями

В Єгипті археологічна місія Міністерства у справах старожитностей при проведенні польових робіт в некрополі Саккара виявила кілька непошкоджених саркофагів і добре збережену статую бога Нефертума.


Як повідомляє Ahram Online, відкриття зробила команда, яку очолює Мустафа Вазирі, генеральний секретар Вищої ради у справах старожитностей Єгипту. Уже кілька місяців вона працює в Саккарі, і за цей час там було зроблено чимало цікавих знахідок.

На цей раз в некрополі Саккара було виявлено витончена бронзова статуя бога Нефертума. За словами Мустафи Вазірі, це була одна з скульптур, які лежали поруч з непошкодженими дерев’яними саркофагами.

Останні, як вже встановлено, датуються періодом правління XXVI династії фараонів, яку також називають Саісською династією по столиці держави того часу (бл. 685-525 рр. до н. е.). До речі, це була остання з місцевих династій, що правили Єгиптом до перського завоювання Єгипту в 525 році до н.е.

Статуя бога Нефертума і інші артефакти разом з саркофагами знаходилися на дні поховальної шахти глибиною 11 метрів. Найближчим часом Міністерство у справах старожитностей продемонструє статую публіці і зробить офіційне оголошення про цю знахідку.

Поки ж повідомляється, що артефакт знаходиться в досить гарному стані. Ця статуя була виготовлена ​​з бронзи і інкрустована дорогоцінним камінням: червоним агатом, бірюзою і лазуритом. Її висота становить 35 сантиметрів. На підставці вигравіювано ім’я власника — «Баді Амун».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...